| Galezu a întrebat:

E o solutie de a pleca de acasa?happy definitiv?

17 răspunsuri:
| JomelaMaya a răspuns:

Eu zic ca nu.

| JiTerra a răspuns:

Da. Sa te iei sa te insori laughing

| abNb a răspuns:

Nu, tu iti dai seama ce gol creezi in inima parintilor tai si a celor dragi? Nici nu te mai gandi la asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o decizie corecta eu zic sa te mai gandesti de 100 de ori inainte sa iei o decizie care tiar putea distruge viata!

| Dariusuu a răspuns:

Never.

| iuli29 a răspuns:

Clar nu!

| ToxicG a răspuns:

Nu prea..iti va fi greu singur sad
Gandeste`te bine inainte de a lua o hotarare de genu...

| Galezu explică (pentru ToxicG):

Vi tu si stai cu mine laughing

| ToxicG a răspuns (pentru Galezu):

Da,da,da..Plec de la 13 ani de`acasa...(Nu ca nu as vrea uneori)

| IncorrectUsername a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar placea sa iesi in lume o saptamana sa vezi cum e nenocita asta de lume cu adevarat. Sa muncesti sa strangi bani de mancare de chirie si numai dupa o sap o sa iti piara ideea, si o sa te intorci la mami si tati si o sa le pupi si picioarele danduti seama ce bine e cum un acoperis deasupra capului si o masa calda si caldua parintilor desigur

| darrio2007 a răspuns:

Nu,mai Caaaaaapsunel.

| Never4ever a răspuns:

Nu ca nu vei avea unde sa stai, ce sa mananci ...deci mai bine nu.

| mona a răspuns:

Depinde de situatie, in general plecatul de acasa nu-i o solutie

| MasterOfDisaster a răspuns:

Depinde in ce situatie, la ce te referi, si la ce varsta.
Daca te referi sa fugi de acasa adolescent fiind nu, nu e o solutie.
Daca zici ca adult, sa iti gasesti un loc de munca si sa iti faci o viata in alt loc, da, se poate sa pleci de acasa.
Nu poti locui cu parintii toata viata. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii uiti. Vizitele in weekend sunt o idee buna. Trebuie sa mentii legatura cu ei.
Dar trebuie sa te desprinzi de ei.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu prea.