| Florentina9210 a întrebat:

Este adevarat ca : "Un drum fara obstacole, nu duce nicaieri"?

20 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Yep. Logic.Da.Desigur, drumul meu de scoala, cu rahati de caine, pe mine ma-nconjoara. rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred happy Toata drumurile duc undeva.
Unele se mai intorc dar tot se termina undeva. Fiecare are drumul lui. Acum daca al unuia este o autostrada si merge mai bine pe ea asta e altceva.laughing Doar ca trairile pe care le are pe acest drum conteaza.

| Florentina9210 explică (pentru Idkidk):

rolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Pai da, ca eu m-am referit la faptul ca faci de exemplu ceva anume si iti merge bine pana la un punct. Dar mai intervine cate un obstacol in cale.

| Drimmero a răspuns:

Este adevarat, daca ai stii ca vei castiga fara sa lupti pentru nimic ca sa obtii, sa castigi totul doar asa cat clipesti, nu s-ar mai numi batalie!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai toti au obstacole. Depinde cum le privesti. Eu as vrea sa le vad ca pe un dar. Dar nu prea reusesc sad

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Exact! Raspunsul perfect! Indiferent de ''hopul'' peste care dai, important este sa treci peste, sa nu te opresti din drum.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Inspira.expira. Gandeste pozitiv!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

''Nu da inapoi'', indiferent de cum ai intrat, nu renunta!

| Doub a răspuns:

Nuuuuu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Bine laughing

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Corect! Pe mine intotdeauna ambitia m-a salvat!

| Dismally a răspuns:

Cel mai probabil, daca nu ai avut niciodata un esec inseamna ca ai tintit prea jos happy

| Florentina9210 explică (pentru Dismally):

Ai dreptate! happy

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu prin greseli si prin ambitie am reusit sa am succese in viata, cat de cat. Am invatat din greseli, iar ambitia m-a facut sa nu renunt, chiar daca pierdeam, macar ''concuram''.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Am invatat ca nu intotdeauna conteaza sa castigi ci mai degraba faptul ca ai participat, conteaza mai mult. Indiferent, nu trebuie sa ne dam batuti.

| RAY a răspuns:

Depinde daca repeti acelasi greseli mereu nici drumul aal nu duce undeva,un drum facut cu ratiune, ambtie, determinare, inteleptiune, rabdare, invatarea greselilor din trecut da e un drum poate mai greu dar poti reusi

| Cristinaaa57 a răspuns:

Duce la esec

| Otto2014 a răspuns:

Da,drumul spre scoala, prin de namol si soferi beti, mai ales luni.

| alexandrualind a răspuns:

Da,este adevarat.