| Kornuletz540 a întrebat:

Este o concindență faptul că festivaluri de muzică precum Untold sau Saga apar în momente dificile din punct de vedere politic, social sau economic pentru țară și sunt create cu scopul de a îndepărta mințile tinerilor de la problemele reale ale țării, oferindu-le doar muzică, distracții și droguri?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Coincidenta? Zici ca inventat statul roman festivalul de muzica ieri.

| Kornuletz540 explică (pentru suntserios):

Datele de apariție: Untold(2015, Colectiv), Neversea(2017, modificarea Legilor Justiției), Saga( 2021, pandemie)

| suntserios a răspuns (pentru Kornuletz540):

Urmeaza sa imi spui ca ei stiau deja de colectiv ca se va intampla la 4 luni dupa prima editie Untold nu?

| Wr3nch a răspuns:

Nenea in alte tari se fac festivuri din anii 60. Si se fac pentru bani, ca la ele nu merge din un sfert din totalul tinerilor existenti la cat costa.