| Kornuletz540 a întrebat:

Este o concindență faptul că festivaluri de muzică precum Untold sau Saga apar în momente dificile din punct de vedere politic, social sau economic pentru țară și sunt create cu scopul de a îndepărta mințile tinerilor de la problemele reale ale țării, oferindu-le doar muzică, distracții și droguri?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nenea in alte tari se fac festivuri din anii 60. Si se fac pentru bani, ca la ele nu merge din un sfert din totalul tinerilor existenti la cat costa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Coincidenta? Zici ca inventat statul roman festivalul de muzica ieri.

| Kornuletz540 explică (pentru suntserios):

Datele de apariție: Untold(2015, Colectiv), Neversea(2017, modificarea Legilor Justiției), Saga( 2021, pandemie)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Kornuletz540):

Urmeaza sa imi spui ca ei stiau deja de colectiv ca se va intampla la 4 luni dupa prima editie Untold nu?