| Anonimm30 a întrebat:

Eu in trecut eram slab si inca sunt si oricine se lua de mine chiar si bosorogii fara motiv. Daca aveam un frate sau o sora, poate nu mai eram omul care sunt acum?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Problema e la tine: ai pus la suflet toate cele intamplate! Ce crezi daca aveai un frate sau sora ce facea? Se transorma in superman sau supergirl pentru tine? Viata ta era ca si acum doar ca puteai vorbi cu cineva despre astea, nimic nu ar fi fost altfel. Fa-ti si tu prieteni cu care sa poti vorbi si nu vei mai gandi asa...
Cat despre cei ce se leaga de tine, prefate ca nu-i vezi, nu-i auzi si vezi ca nu se vor mai lega de tine! Fi mai indiferent si nu mai pune la suflet ce ti se intampla! Bafta!

| 500067790 a răspuns:

Si eu sunt slaba si se luau multi oameni de mine. Acum reusesc sa nu bag in seama persoanele care nu merita. Cat timp nu vrea nimeni sa te bata (am patit tot fara motiv) cred ca poti sa ii ignori.

| Apokales a răspuns:

Depinde daca este de o varsta cu tine si daca locuieste cu tine in casa, atunci da, te poate schimba foarte mult.

| Mosotti a răspuns:

Si de ce nu te-ai luat si tu de ei? Ai stat asa ca fraieru sa se ia toti de tine?
Nu are nici o treaba daca ai sora sau frate, depinde de cat barbat sau cat de pampalau erai tu asa pur si simplu.
Daca vrei sa fi alt om, fi barbat si arata-ti asta! Nu mai fi pampalau sa stearga toti cu tine pe jos.

Schimba ceva, nu mai persista in aceiasi chestie.

Daca zici ca esti slab ca greutate, nu conteaza, sunt barbati slabi, mai grasi, normali care sunt barbati adevarati, si altii la fel care-s pampalai.

Daca esti slab ca fire, schimba asta!

| Anonimm30 explică (pentru Mosotti):

Eram copil si ripostam, dar nu mergea. Erau si multi in grup, deci iti dai seama

| Mosotti a răspuns (pentru Anonimm30):

Daca erau multi aia e, dar asta se intampla la oricare, nu doar tie, daca-s 10 si eu unu, nu am ce face mai mult decat sa o iau la fuga daca o dau aia in violente.
Si daca aveai frate si sora tot una era, nu aveai ce face.

Dar la bosorogi poti sa le zici de mama, tata si ce vrei tu, daca se iau de tine aiurea.