| AndreiPlm2006 a întrebat:

Eu inteleg ca baietii au scumpit apa. Ba dar parintii mei tot insista sa fac dus/baie la 3 zile. Daca nici macar de corpul Tau nu iti pasa ))). Nu prea inteleg chestia asta Mai ales ca na transpiri, Parul Este gras Mai ales la mine, dupa 1 zi se ingrasa. Uneori Mai fentez cand nu sunt pe acasa sa fac un dus. Voi de cate ori faceti pe saptamana?))

6 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Tu trebuie să te simți bine. Poți face duş economic şi să opreşti apa în timp ce pui şampon sau gel de duş/săpun chiar dacă te speli în fiecare zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Dusul se face ZILNIC, iar vara chiar de 2 ori pe zi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In fiecare zi... si mai multe de 70-80 lei nu cred ca dau pe apa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Parintii tai sunt cu o gîndire veche demodata, explica le ca transpiri si trebuie sa te speli zilnic, sa razi parul de la subrat sa te dai cu deodorant sa nu mirosi, este foarte simplu si sanatos sa faci duș zilnic nu odata la 3 zile. Au scumpit apa dar la un duș nu folosesti o tonă de apă.

| Miruna333 a răspuns:

N-as putea rezista
Dus zilnic, de 2-3 ori

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde de mai multi factori. Nu e ceva "batut in cuie". Depinde de anotimp, de tipul pielii, de activitatile pe care le faci, etc.

De exemplu daca lucrezi la birou pe timp de iarna, nu are nici un rost sa faci dus zilnic, daca corpul si/sau parul tau nu produce sebum sesizabil.