| Anonimm30 a întrebat:

Exista oameni carora le este frica sa faca baie?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cum sa nu? Sa puna sampon si sa puna apa calda pe tine?
https://www.youtube.com/watch?v=SLHaM-kfnQk&ab_channel=raddensteinMC

:))

Trecand la lucrurile serioase... cica da, si aceasta poarta numele de ablutofobiei. " Frica de îmbăiere, cunoscută de specialişti sub numele de „ablutofobie", este mai des întâlnită decât s-ar crede. Ea predomină mai ales în rândul adulţilor şi cel mai adesea una dintre cauze este un incident petrecut în timpul copilăriei. Această fobie se manifestă în teama de a face duş şi poate merge chiar până la fobia completă de orice contact cu apa. "

Citeste mai mult: adev.ro/pbiz3t

| Anonimm30 explică (pentru DoarBogdan):

Nu-mi vine sa cred ca, chiar exista asa ceva

| Anonimm30 explică (pentru DoarBogdan):

M-am uitat bine la video si ala de fapt plangea pentru ca il duce la casa de copii sau scoala de corectie. Totusi parca zici ca il tortura la cum plangea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Anonimm30):

Da, pai de aia plange. Nu mai stiu exact cum era faza, dar daca nu faceam el ceva, nu era acolo big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei afectați de virusul turbării.

| CostinAlamariu a răspuns:

De tigani ai auzit?