| Hyacinth a întrebat:

Femeile gravide când merg la plaja își sapă o groapă în nisip in care sa stea cu burta ca sa poată să se bronzeze și ele pe spate sau umbla bronzate pe jumătate?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Femeile gravide nu-i recomandat sa mearga la plaja, fiindca este risc mare de avort spontan, putand sa li se faca rau din cauza insolatiei, caldurii si din alte motive.

Nu stiu cati anisori ai, dar nu cred ca multi gandesc cum gandesti tu.
Tu daca ai fundul mare ce faci? Sapi o groapa in nisip sa-l ascunzi?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Hyacinth):

Nu-i comod nici unei gravide sa stea pe burta si sa-si afecteze copilasul din pantec, chiar si cu gauri cum le inventezi tu, prin nisip. La plaja, nu-i recomandat gravidelor!
Cele mare merg o fac pe propriul risc.

| mentholinks a răspuns:

N-am vazut asa ceva, pot sa faca ce vor femeile, ca de aia e femei.

| Hammurabi a răspuns:

"Tehnic" e foarte corect cum gândești. laughing
Din punct de vedere medical, habar n-am.
Dacă îți îngropi burta în nisip (unde temperatura e mult mai scăzută) s-ar putea ca ăla mic să răcească și să înceapă să strănute. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot sta si lateral. Sau pot sa se bronzeze mai putin.
Sunt gravide 9 luni, nu o viata. Deci pot "rata" un sezon de bronz, nu e o tragedie.
Inca nu am vazut gravide cu lopata pe plaja, sau sezlonguri cu gaura pentru burta.