| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, sunt curios cum ne considerati voi pe noi, baietii...Va e ciuda ca noi suntem mai puternici ca voi? Va e ciuda pe noi ca nu putem sa ramanem insarcinati?laughing? Va e ciuda ca voi nu puteti sa ne bateti si doar gura e de voi?laughing Acuma desigur, normal ca o sa spuneti exact asa cum vreti voi ca na...Da sincer acuma, cum ne vedeti voi, fetele, pe noi baietii?

42 răspunsuri:
| Neuronul a răspuns:

Singurul lucru pentru care îmi e ciudă pe băieţi este faptul că ei pot face pipi din picioare laughing
Acum serios, din moment ce barbatul are mai multă forţă, ar trebui să protejeze femeia!

| FemeiaPisică a răspuns:

Mai puternici decât noi? Dragă, dacă nu exista maică-ta care să îţi spele chiloţii şi să te hrănească, ce te făceai? O femeie poate purta în pântec o viaţă, ceea ce un bărbat nu poate. O femeie poate suporta o naştere, iar durerea în timpul naşterii este echivalentă cu 20 de oase rupte simultan.
Femeile nu sunt obişnuite să aplice legea pumnului, ele rezolvă o problemă folosindu-se de minte.
Aici, mă refer în general la o femeie, nu la toate curvele fără minte.
Respect pentru femeile care sunt la locul lor, adică acasă alături de un bărbat care nu o tratează ca pe o sclavă.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Femeile poarta copii fiindca asa a vrut natura nu fiindca sunt ele buricu pamantului, intelegi? Nu intelegi. Nu va mai impaunati cu ceva ce nu puteti schimba si nu ne mai invinovatiti si credeti superioare din cauza asta. Acu e suficient de clar?

| FemeiaPisică a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Cine a avut grijă de voi când eraţi mici? Nu tot o femeie? Ar trebuie să preţuieşti o femeie şi să o respecţi. După răspunsul tău, se vede că nu dai doi bani pe mama ta. Trist, chiar foarte trist. Vă place să vă daţi mari, dar nu ştiţi să preţuiţi ce aveţi acasă.

| neutrino a răspuns (pentru Neuronul):

Felicitari pentru prima parte a raspunsului, dar nu poti avea pretentie de protectie din partea unui baiat complexat de... putere!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Vorbesti ca sa n-adormi. De mine a avut grija pana la 6 ani bunica apoi mama. Am intalnit amici de care a avut tatal lor grija fiindca ma-sa si-a pus palma-n cur si-a plecat. Si sunt milioane de tatici singuri din cauza mamelor curve si betive sau mai rau aflate in inchisoare. Nu ne mai da lectii generalizante de motherhood ca nu tine vrajeala.

| Doub a răspuns:

Da' voua va e ciuda ca noi suntem inocente si gingase?
Va e ciuda ca noi suntem purtatoare de viata?
Noi va patem prin inteligenta.
Nu e vorba de ciuda, e vorba de completare.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Și bunică-ta nu este tot femeie, inteligentule? Sunt și cazuri în care tăticii au grijă de copii, dar foarte rar întâlnești. Nu înțelegi de ce răbufnești așa, nu am jignit bărbații. Îmi sunt dragi bărbații care își văd de treaba lor. Nu mă refer la violatori, bețivani, drogați și așa mai departe. Ăia nu îi pot numi bărbați.
Cel care a pus întrebarea face discriminare. Dacă femeile nu s-ar deosebi de bărbați prin anumite calități, ce rost ar avea?

| Neuronul a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Frumos răspuns! Felicitări! ^_^

| RAY a răspuns:

Puternici? o femeie poate face sex cu 40 de barbati un barbat abia reuseste sa satisfaca una, faza cu sarcina asta denota ca femeile sunt mai mature, inteligente, puternice, un barbat la 18 ani nu gandeste ca o fetita de 11 ani matur vb, numai te lauda si mie mi jena ca sunt mascul cand vad cat de violenti, prosti sunt barbati sexul puternic in prostie

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Auzi cucoana tu citesti doar ce vrei, faci statisticile cum vrei tu si jignesti. Taticii singuri or fi rari la noi din cauza legislatiei, in strainatate nu e tocmai asa. Numai barbatii sunt betivani si drogati? Ai nu zau. Tu nu discriminezi te pomenesti.

| Alcyon a răspuns:

Si baietii au problemele lor. De exemplu, foarte multi dintre ei, dupa o anumita varsta au probleme cu prostata (unii fac si cancer), nu stiu ce inseamna sa dai viata unui copil, se descurca mai greu singurei si-s mai dependenti de prezenta unui partener (barbatii rezista mai greu fara sex).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai ciuda le este ca barbatii sunt genetic programati sa tanjeasca incontinuu sa faca sex. Asta inseamna ca orice femeie care arata decent poate manipula aproape orice barbat, daca stie pe ce butoane sa apese.

De asemenea se oftica pe societatea din ziua de azi in care femeile au mai multe drepturi dar si modalitati si metode de a reusi in viata. Asta in timp ce toate se plang ca societatea le desconsidera si le ingradesc.

Si sa nu uitam ca se oftica pentru ca se nasc experte in manipulare, o fac instinctual, o femeie cu o inteligenta sub medie poate fara probleme sa manipuleze, fara ca macar sa-si dea seama.

Femeile nu au motive sa fie invidioase pe noi, stai linistit. Bine, asta nu inseamna ca unele nu sunt, dar se pricep atat de bine la invidie incat ar fi pacat sa ignore sentimentul.

| E7eRgY a răspuns (pentru FemeiaPisică):

E frustrat din cauza ca este scund, are sub 1, 72.
De regula barbatii care sunt mici de inaltime sunt rai invidiosi si prosti, ii ataca pe altii fara motiv.
Nu ai ce ii cere.
Ceea ce zice el, ca barbatii au grija de copii, iar femeile sunt betive, doar in Anglia e posibil asa ceva.
Nu prea se uita femeile la el si din cauza asta e suparat, o cauza ar fi si mentalitatea pe care o are, foarte bolnava ca si el...

| d3javw a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Madara nu inteleg de ce te-ai aprins asa, intrebarea era la caterinca, nu stau sa ma contrazic dar mi se pare ca iti e putin ciuda

| d3javw a răspuns (pentru Doub):

Wtf cine vrea sa fie gingas, wtf cine are vrea sa poarte un bebe timp de 9 luni?, da ne bateti prin ineligenta dand din gura ore neincetat

| Doub a răspuns (pentru d3javw):

Am spus ca va batem prin inteligenta, nu "ineligenta".

| T0T a răspuns:

Cand citesc raspunsurile imi dau seama cat de idioti pot fii oamenii sad dar nu numai raspunsurile

| d3javw a răspuns (pentru Doub):

Si la ce te referi cand spui asta? la manipulare? stim cu toti cum manipuleaza fetele un barbat.

| Doub a răspuns (pentru d3javw):

Daca tu spui.thinking

| d3javw a răspuns (pentru Doub):

Te-ai suparat ca am zis astastraight face?

| Doub a răspuns (pentru d3javw):

De ce m-as supara? Nu. Fiecare are dreptul sa-si exprime liber opinia.winking

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Ma pretene' daca tu la 18 ani gandeai ca o fetita de 11, e strict problema ta laughing Nu generaliza.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Faza e ca eu gandeam ca o fata la 18 ani

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Bravo ma laughing

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Num place ca sunt mascul, urasc genul meu, cand vad baieti cat de prosti sunt ma uimesc si violenti, pacat ca nu sunt fata

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Omule eu nu mi-am ales eu sexul, daca il alegeam mergeam spre feminim dar asta a fost sa fie, nu am spus ca baieti sunt prosti si ca sunt imaturi te rog citeste atent

| RAY a răspuns (pentru E7eRgY):

De regula pe naiba, nu exista nici o regula tu cunosti oamenii? eu cunosc mereu zilnic real nu pe chat, fiecare e diferit

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Da ma nenea dar tu zici ca baietii sunt imaturi, prosti. Am inteles. Dar faci o generalizare tampita. E cum m-ai jigni pe mine indirect ca gandesc ca o fetita de 12 ani. Incerc sa iti arat ca sunt idiotenii ceea ce afirmi. Crezi ca fetele nu le au pe ale lor? Ce parere ai de pitipoancele cu botox sau alea de pe centura? Si sunt multe, nu putine. Gneralizarile din punctul asta de vedere sunt tampite, asa le consider eu. Eu stiu cum sunt, si cum am fost eu ca persoana, si stiu si cum sunt persoane din jurul meu, si vad atat femei si barbati sub orice critica. Nu trebuie sa fii barbat ca sa fii imatur, prost. Fii sigur de asta. Asta iti spun mai marii cercetatori care nu erau prosti, imaturi.
Im cer scuze pentru interventie, stiu ca e inutila, dar comentariile astea sunt foarte tari!

| T0T a răspuns (pentru RAY):

"mie mi jena ca sunt mascul cand vad cat de violenti, prosti sunt barbati sexul puternic in prostie"
Cum nu ai spus?