| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA PENTRU CEL MAI INTERESANT RASPUNS! Ce ai face daca cel mai bun prieten al tau ti-ar deveni sclav? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ca să mă exprim mai concret:
Sclav e un termen de ev mediu, nu mai există sclavi în România din 1850 și ceva, cu vreun deceniu înainte ca SUA să abolească sclavia, nu mă pot gândi în contextul societății actuale, să-mi fie sclav ar însemna să fie o persoană pe care să o pot manipula ușor, dar în orice caz, sentimentul de prietenie nu ar fi reciproc, așa că nu-i cea mai fericită formulare cea aleasă de tine.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu la ce te referi tu prin sclav. laughing)
Probabil m-aș folosi de el.

| RainmakerX a răspuns:

L-as elibera... daca am nevoie de el ma ajuta fara sa fie obligat.
Era smecher daca intrebai de persoanele care ma urasc laughing

| vinoACASAcuMINE explică (pentru anonim_4396):

PAi depinde in ce mijloace; D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

În orice ar fi necesar. big grin

| mgtow a răspuns:

Il pun sa imi aduca femei

| CdeMetal a răspuns:

Nu stiu, ca nu am asa ceva...

| badriel a răspuns:

Pai daca e sclav nu prea mai e prieten.