| xPynckx a întrebat:

Gelozia intr-o relatie este buna sau nu? Eu am 13 ani si am avut un iubit de 15 ani de care m-am despartit acum 2 saptamani din cauza ca el era foarte gelos. Dupa cateva zile am discutat si. el m-a intrebat daca mai simt ceva pentru el. si eu normal ca inca il iubeam dar nu am vrut sa ii spun asa ca l-am mintit urmand sa-i spun niste vorbe grele. El auzind asa a spus ca inainte de -ai spune eu acele cuvinte insemnam totul pentru el. Si acum sunt confuza nu stiu ce sa fac. oare am gresit? Sa ma impac cu el? Sa il dau uitarii? Chiar nu stiu ce sa fac iar inima nu imi spune nimic!

Răspuns Câştigător
| Charis a răspuns:

Pey gelozia intr-o relatie nu este buna pentru ca partenerul poate sa fie prea gelos si sa te acapareze sa te urmareasca la orice pas faci daca vb cu cineva. Dar daca uh inca simti ceva si daca el nu a fost ff gelos ai putea macar sa vb cu el si sa ii spui si tu ca inca mai simti ceva pentru. Si poti sa ii spui si dc ai vrut sa va despartiti ce motiv ai avut poate o sa inteleaga si o sa vrea inca o sansa si sa se schimbe sa fie totul diferit decat ca la inceput.

3 răspunsuri:
| CatalinaM a răspuns:

Gelozia e buna.zic eu. Cu cat baiatul e mai gelos cu atat te iubeste mai mult. Gelozia in exces nu e buna.adevarat dar daca iubesti pe cineva normal ca esti gelos nu? Pai, din ce ai zis eu il cred pe tip ca tinea f mult la tine (de asta era si gelos) mai dai o sansawinking si daca te deranjeaza gelozia spune-i sa se calmeze si sa aiba incredere in tine happy

| uNNamEd007 a răspuns:

Pai topicu asta nu mai are ce cauta aici atat timp cat ne-am impacat laughingwinking

| xPynckx explică (pentru uNNamEd007):

Poi da se putearolling on the floor ...Eu si gura mea spartalaughing