| Cipi1212 a întrebat:

Gemenii pot fi considerați săgetătorii de vară?

Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Da. Absolut! Certamente e așa.

7 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate!
Fiindca in emisfera sudica zodia gemenilor cade taman in mijlocul iernii.
Pentru cei care nu stiu, anotimpurile in emisfera sudica sunt taman pe dos cu cele din emisfera nordica.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Cipi1212 explică (pentru Violleta2022):

Știu că dacă în emisfera nordică e vară în emisfera sudică este iarnă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cipi1212):

Ma indoiesc ca stiai, odata ce tu ai initiat o intrebare care nu are logica si pe deasupra ai si premiat taman un rapsuns eronat.
" Gemenii pot fi considerați săgetătorii de vară?"

| Cipi1212 explică (pentru Violleta2022):

Am votat așa pentru că mi-a plăcut ideea aceasta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cipi1212):

Ma rog, tu votezi raspunsurile gresite voit, doar pentru ca-ti plac tie nu pentru ca ar reflecta un adevar sau o realitate.