| Cemai a întrebat:

Hei! Când dau examenul de clasa a9 pe ce profil trebuie sa dau ca sa ajung la politie.Trebuie sa dau pe mate-info, filo sau pe sțiinte?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie

| Cemai explică (pentru anonim_4396):

Dar de ce? Eu am auzit ca ar trebui sa fiu pe mate-info...Am postat întrebarea deoarece nu eram sigura.Dar de ce ar trebui sa fiu 0e filo?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa faci liceul pe un profil de filologie sau stiinte sociale, deoarece se sustine examen de admitere din limba romana (gramatica), istorie si o limba straina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiinte sociale ar fi cel mai potrivit. Daca nu, filologie, ca e asemanator.

| Cemai explică (pentru Ioandelasal):

Deci eu pot da pe filo și pe sțiinte sociale care înseamnă = pe stiinta, nu?

| Cemai explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci care ar fîi ce m-ai potrivita:Filo sau științe?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Cemai):

Stiinte sociale.
Pentru ca aici, vei face mai multe materii bazate pe psihologie si istorie, pe cand la filo, faci multa latina de exemplu, care e inutila in politie.