| izakdrama a întrebat:

Hei stie cineva niste sfaturi ....as vrea cam pe la 20 de ani sa ajung in koreea de sud si sa ma mut acolo gen,, imi place tot ce apartine de koreea mai ales muzica :3333 si chiar vreau sa ajung acolo ..are chiar asa de greu este >.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cu avionul cred ca e de preferat sa te duci. Pe jos sau cu bicicleta ar fi frumos, dar ti-ar lua prea mult.

| cristi202 a răspuns:

1) Invata limba
2) Invata tot ce poti despre cultura acelui popor.
3) Invata geografia acelei tari. Altfel, vei avea surpriza sa ajungi intr-un tinut care e exact cum nu te asteptai si nu iti doreai sa fie. Si va fi o surpriza neplacuta.
4) Pregateste-te pentru asta. Fa-ti rost de haine, echipament, pune bani deoparte. Poate ca e greu, dar si daca reusesti, va fi implinirea unui vis.
5) Ai grija sa nu ajungi cumva la fratii lor din Nord (Coreea de Nord). Acolo e cu totul altceva. happy

| izakdrama explică (pentru cristi202):

Multumesc mult

| cristi202 a răspuns (pentru izakdrama):

Cu placere!