| anonim_4396 a întrebat:

:*

Ce exercitii imi recomandati pentru a ma ingrasa?big grin

Am inceput sa iau Supradyn, insa as vrea sa fac si ceva exercitii fizice.happy

Ceva gen fitness, aerobic... stiu si eu? thinking

Ce imi recomandati?happy

Fundaa! love struck

Va multumesclove struck!

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu lua prostii! Vrei sa-ti dereglezi ireversibil metabolismul? Mananca sanatos, la ore regulate ( 2 mese principale : mic dejun si pranz + 3 gustari ( intre mic dejun si pranz, intre pranz si cina, cina propriu-zisa) cu un plus de lipide si de carbohidrati; fa miscare de orice gen, in mod organizat. Nu stiu ce varsta, ce inaltime si ce greutate ai acum si care este programul tau zilnic ca ti-as da maimulte sugestii.

| noktambul a răspuns:

Gluma :
Sex neprotejat! O sa te ingrasi vazand cu ochii, de la luna la luna!

Serios :
Exercitiile fizice nu ingrasa! Cele gen aerobic/fitness / cardio /pilates /jogging iti potenteaza si iti mentin un tonus fizic (si mental) pozitiv. Printr-un program de exercitii gen body building + alimentatie specifica poti creste in greutate (nu sa te ingrasi) prin augmentarea masei musculare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci, intrebarea mea era: Ce exercitii fizice as putea face pentru a ma ingrasa? love struck