| MountainRiver a întrebat:

Hei, TPU, dacă doresc să-mi achiziționez anumite costumații și haine, obiecte pentru mine, dar pe care nu doresc ca mama să le vadă sau să știe de existența lor, cam ce pot face să le ascund sau cum pot face să nu le descopere?

Specific că stau într-un apartament cu 3 camere și am camera mea și mama mea chiar nu e genul băgăgioasă, dar uneori când face curat prin casă sau dacă nu am eu chef să-mi adun rufele le mai strânge ea și strângându-le mai are acces la întreagă garderoba mea. Dar aș vrea să știu dacă pot să fac cumva să le ascund super bine în propria casă. Și hai că hainele ca hainele, se mai strâng, pun într-o pungă și se mai pot ascunde, dar unele obiecte nu cred că au această capacitate.

Oare să existe niște cutiuțe din acelea cu lacăt sau încuietori?! Dar micuțe, tot așa, nu mari ca să atragă atenția.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Le pui in cutii. Sunt cutii textile, cu fermoar sau cutii de plastic cu capac.
Le pui in locuri greu accesibile, de ex pe dulap, la inaltime.