| MountainRiver a întrebat:

Hei, TPU, știu că ce o să întreb acum, poate nici nu ar trebui să gândesc, dar întreb.

Dacă eu primesc mereu câte o prăjiturică de la o elevă și câte ceva dulce, știind că mie îmi place dulcele, poate ca de fapt un gest așa de nobil și frumos să conțină ceva mai macabru?

Acum m-am trezit cu un rău prin tot corpul și mă tot gândesc la acest aspect, auzind și multe povești prin jur cum că "lumea face și drege".
Evident că nu mă gândesc că această putere obscură ar avea-o o elevă de 10 ani, însă mă gândesc că poate familia ei sau un adult din preajma ei ar putea, nu, să dețină o putere mai macabră?!

Cred însă că nu am adresat încă întrebarea sau curiozitatea mea, sorry.

Cum ne dăm seama dacă avem ceva vrăji făcute sau ceva macabru pus pe fruntea noastră?!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"primesc mereu câte o prăjiturică de la o elevă... poate ca de fapt un gest așa de nobil și frumos să conțină ceva mai macabru?"

da, e posibil să pună niște otravă - puțin azi, puțin mâine până dai ortu' popii

| MountainRiver explică (pentru sierra1):

Păi era sigilată. Otravă nu avea cum, nu la acel fel de otravă mă refeream eu ci la... dar stai am pus întrebarea, deci ai priceput la ce fel de otravă mă refeream eu.
Dar oricum, cred că sunt doar paranoică. Nu are cum, gândesc prea departe. Doar că de la dureri, mă gândesc la toate variantele. Încep să o iau razna.