| GabiiHaș a întrebat:

uneori am tendinta sa rod creioane sau varful de a pix. cum sa ma dezvat? stiu,stiu, „orice invt are si dezvat", dar cum ii dezvatul ala? scuze categoria

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am glumit, Dumnezeule, nu o lua de-a bună! Cu timpul, iti iasă din obicei aceste"ticuri". Stiu precis ca tu o faci din plictiseala, asa-i? Cand profesorul vorbeste prea mult si ora nu se mai termina...
Toti trecem prin chestii din astea mai ciudate, unii isi rod unghiile, altii zmângălesc pe foi de hartie. Depinde. Cand eram mică si eu rodeam creionul, na, ce mai zici? Mama mi le-a si pastrat, doar ca sa-mi văd "opera"cand cresc. Si mi-am vazut-o. Am râs...Ce timpuri!

6 răspunsuri:
| isi678 a răspuns:

Pai nu iti mai lua pix sau creon la scoala si aruncale si sc numai cu stiloul si gata

| Crucified a răspuns:

Abtine-te,eu imi trosneam degetele timp de 3 ani, si apoi m-am dezvatat! e usor. puppy dog eyes

| Ctmfresh28 a răspuns:

Pai inmoaiele in cerneala si dupa aia nu o sa le mai bagi in gura pentru ca cerneala are un gust oribil(am avut acceiasi problema)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce drăgută esti! Pune si tu o bomboana in varful creionului. Sau, daca esti prea dură cu tine, pune un scaiete...

| GabiiHa? explică (pentru floresdemayo):

Tuu nu-ti bate joc de mine

| Cameron a răspuns:

Un raspuns, atunci cand faci asta, asa cum faceam si eu de altfel cu ani in urma, pune ceva amar pe el...incearca ceva banda adeziva doar ca sa iti amintesti de ce ai pus-o, un semn sa nu rozi, Baftawinking