| iuliana12345678910 a întrebat:

Cum ar trebui sa fie/arata un emo? Sunt fata. Si vreau sa imi schimb cat de cat look-ul. Si m-am gandit ca unul mai goth sau emo mi s-ar potrivi foarte bibe avand in vedere ca stau majoritatea timpului singura. Cu casti in urechi. Ganditoare si etc. Sunt genul de fata care sta si priveste din umbra.dar nu vreau sa imi fac nici un rau. ( de ex. Sa imi tai venele. Sa ma sinucid si etc). Va multumesc anticipat!:*

8 răspunsuri:
| Mada2799 a răspuns:

Ai putea sa porti un stil rock nu emo, mult negru, blugi rupti, sa porti tricouri cu trupele tale preferate. Stilul emo este cu mai multe culori pe langa negru mai sunt si roz, mov, verde, etc...Mie una imi place mai mult stilul rock.

| yekto a răspuns:

De ce musai emo? emo sta in umbra? ia fa un experiment si incearca ceva mai colorat, nise culori vii.
succese

| alinaalinutaa a răspuns:

Ai putea sa ai bretonul pe ochi, sa te imbraci in negru, verde mai aprins...Succes

| Vans a răspuns (pentru Mada2799):

Vedeţi-vă,mă oameni, de viaţă şi nu mai amestecaţi rockul în aşa ceva.Nu eşti cool dacă ai tricou cu trupe rock şi nici nu eşti mai special dacă te îmbraci în negru.

| Kazumi a răspuns:

Ma tu vrei un stil care sa iti sublinieze starea de spirit.Lasa emo deoparte si fa-ti prieteni! Bucura.te de orice lucru marunt si invata sa iubesti viata ca poate maine numai esti.Invaza sa faci lucruri bune si ajuta-i si pe altii care sunt cu moralul la pamant.In legatura cu stilul tau...ca sa fii unica trebuie sa iti faci stilul tau.Gandeste.te ce iti place ce culori iti plac in afara de NEGRU si combina hainele tale favorite. Daca tu copiezi stilul altora cum ar fi emo nu vei fii cu nimic mai deosebita.Si crede.ma ca si eu am in fiecare secunda a vietii castile in urechi (chiar si acum laughing ) si mereu stau si eu pe ganduri dar am invatat sa mai las problemele deoparte si sa ma bucur.Sa ma bucur cand ploua sa ma bucur cand e soare si sa-i ajut si pe altii sa faca lafel.Imi cer scuze daca am scris mult si sper sa te ajute.

| Mada2799 a răspuns (pentru Vans):

Tu esti cea care ar trebui sa isi vada de viata. Nu am zic ca stilul rock este la fel ca stilul emo si nu am zis ca esti mai special daca te imbraci in negru. Eu am dat un sfat in schimb tu doar ai comentat degeaba.

| Vans a răspuns (pentru Mada2799):

Ai înţeles fix nimic.

| Crucified a răspuns:

Încerci să te caci cenuşă.