| deny2002 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o intrebare care este vorba despre luna asta adica martie. In luna aceasta este babele iar eu nu stiu sa calculez pe cat este ziua mea de babele. Daca puteti sa-mi ziceti cum se calculeaza si sa-mi calculati si mie as fi foarte recunascatoare. Ziua mea este pe 23.01. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ℓσяєภยş a răspuns:

Cei nascuti in prima decada a unei luni isi aleg cifra respectiva. De pe 10 ale lunii incepe iar de la 1 (1+0). Sa luam un exemplu. Nascut pe 18 unei luni - 1 + 8=9, deci baba celui nascut astfel e pe 9 martie. Altul: nascut pe 24. 2+4=6, deci cu baba pe 6 martie. Altii isi aleg si cu luna, sau cu anul. de pilda, nascut pe 18.11. - 1+8+1+1=11, mai departe, 1+1=2, deci cu baba pe 2 martie. daca e si cu anul - 18.11. 1983 - 1+8+1+1+1+9+8+3= 32, sau 3+2=5, deci cu baba pe 5 martie.

6 răspunsuri:
| xalexandru12310x a răspuns:

Salut deny pai este foarte usor aduni cifrele din ziua de nastere 2+3=5 baba ta a fost pe 5 martie acum gandeste daca a fost o zi frumoasa daca da o sa ai noroc tot anul

| darrio2007 a răspuns:

A fost pe 5 baba ta.Aminteste-ti cum a fost vremea in acea zi.Si tot asa iti va merge si tie tot anul.Mai senin sau mai cu nor.

| Tudormatei a răspuns:

Da se spune ca daca a fost o zi frumoasa cu soare, esti frumoasa sau daca e urat si ninge, esti rau.

| Kaℓi a răspuns (pentru Tudormatei):

laughing

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.

In luna aceasta SUNT babele, nu ESTE babele.
Iti ALEGI o zi intre 1 si 7 martie. Nu ai nimic de calculat.
Asta este traditia adevarata, nu prostiile trollilor de pe net.

Te-am tzucat, si numai bine iti doresc.