| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Acum cativa ani mi-am cumparat o bratara Pandora si vreau sa stiu cum imi pot da seama daca e fake sau daca e originala, pentru ca are anumite diferente fata de bratarile Pandora care sunt acum. Am auzit de la cineva ca poate e model vechi de Pandora si din cauza asta poate ca e diferita. Am cumparat-o de la un magazin de bijuterii, nu din magazin Pandora. Diferentele pe care le-am observat sunt ca: deasupra literei "O" unde scrie "PANDORA" acea coronita arata putin diferit si in interior am inteles ca trebuie sa scrie "ALE", iar inainte de 925 trebuie sa scrie un "S", insa la mine nu scrie nici "ALE" nici S, scrie doar 925. Daca vreti sa va arat poze lasati-mi Instagram-ul vostru sau unde vreti sa va trimit.

7 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

925 e marcajul pentru argint.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Stiu, insa pe site-ul oficial Pandora scrie ca trebuie sa aiba un "S" in fata numarului, iar pe a mea nu este. Mai scrie ca pe bratarile dinainte de iunie 2011 sunt doar numere, nu si litere, de asta nu stiu daca a mea e fake sau daca doar e model vechi.

| Goete a răspuns:

Cu ce e mai bine dca e sau daca nu e originala?
Torul se rezuma in interuirul tau, in sentimentele tale, in starea ta se sarisfactie sau insatisfactie.
Si insatisfactie ai deja, cu incertitudinea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Aici ai dreptate, nu conteaza daca e originala sau nu atat timp cat imi place.

| Dalmore a răspuns:

Mă, sincer, știu tipe cu brățări făcute în întregime cu charm-uri luate de pe aliexpress care arată foarte bine, cât timp nu-s șterse și îți plac, nu cred că ar trebui să conteze atât de mult brand-ul, că oricum nu-i mare lucru de Pandora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Ai dreptate. happy

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci nu te mai preocupa. E originala, Gata! Acum mai nou arata altfel, ca se falsifica multwinking
Si sigur ca, daca o folosesti Tu, bratara e mult mai frumoasa