| CryLulu a întrebat:

Hey! De`abia ce am primit rezultatele de la bac iar acum ma gandesc ce pot face in viitor. Stiti ce pot sa ies din facultatea de Afaceri Internationale sau din Administrarea Afacerilor? Adica sunt cautate sau le fac ca mai apoi sa ajung somer? Facultatile din ziua de azi parca nu ofera destule informatii utile la ei pe site, deci va rog sa-mi spuneti parerea voastra daca cunoasteti pe cineva sau daca ati terminat. Merci!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te acolo unde ai inclinații sau aptitudini

| CryLulu explică (pentru sierra1):

Usor de spus, nu am cum sa stiu cu ce se mananca acele facultati daca eu nici nu am facut asa ceva. Nu am nevoie de mesaje de genul: Fa ce-ti place. Mergi unde crezi ca te vei descurca... Am intrebat clar daca stiti cum e la acele departamente. Merci de incercare!

| sierra1 a răspuns (pentru CryLulu):

Eu zic : "Du-te acolo unde ai inclinații sau aptitudini"

tu zici: "Usor de spus, nu am cum sa stiu..."

d-apoi Lulu mamă, dacă tu habar na-ai ce inclinații ai, e grav