| Cynthia13 a întrebat:

Ce parere aveti despre FaceBook? Eu nu am cont pe el, dar as vrea sa-mi fac. Daca imi fac cont pot sa-mi vada profilul doar prietenii mei si nu si altii(pe care nu-i cunosc.)? Daca da, cum? In rest, considerati FaceBook-ul un site periculos? De ce?

Răspuns Câştigător
| username6636 a răspuns:

Buna! Pai, uite: dupa ce ti-ai facut un cont pe Facebook, poti sa umblii la setarile de confidentialitate, de unde poti alege din "toata lumea", "prietenii", "prietenii prietenilor", "doar eu" sau "personalizat ". Selectand "toata lumea" oricine va avea dreptul de a-ti vizita profilul. Selectand "prietenii", doar prietenii vor avea dreptu de a-ti vizualiza profilul, in timp ce daca selectezi "prietenii prietenilor" atat prietenii tai cat si prietenii lor vor putea vizualiza profilul tau. Atata timp cat alegi optiunea "doar eu", nimeni in afara de tine nu va avea aces la datele tale. Optiunea "Personalizat" iti permite sa alegi tu din toata lista de prieteni, persoanele care vrei tu sa aiba acces la datele si profilul tau, si persoanele de care vrei sa-ti ascunzi datele si profilul.
Parerea mea este ca Facebook-ul nu este un site periculos, atat timp cat nu-ti lasi datele la vederea oricui.
Sper ca te-am ajutat!
Daca mai ai nevoie de lmuriri, stii ce ai de facut!
Bye!

1 răspuns:
| username6636 a răspuns (pentru username6636):

Multumesc pentru fundita