| serj1012 a întrebat:

Hi TPU, am o mica intrebare scurta, cand vrei sa vorbesti cu pietena ta prin mesaje, cine ar trebui sa inceapa conversatia, fata sau baiatul?

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

O zi fata, o zi baiatul.Cunosc un cuplu care face asta si astfel nu se mai "cearta".

7 răspunsuri:
| WholeWorldTeam a răspuns:

Pai daca tu vrei sa vorbesti cu ea, logic o incepi tu ca doar nu o sa astepti sa iti trimita ea.De unde sa stie ea ca tu vrei sa vorbesti daca nu ii spui nimic?

| Musique a răspuns:

Prin mesaje poate începe oricine, însă în rest e frumos să înceapă el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are vreo importanta? -.-

| GregHouse a răspuns:

Avand in vedere ca ambii sunt implicati in relatie, nu conteaza cine incepe.

| serj1012 explică (pentru WholeWorldTeam):

Pai da dar nu numai eu sa ii scriu, si in al doilea rand i-am zis ca am ori cand timp pentru ea.

| serj1012 explică:

E normal ca numa eu sa ii scriu si ea mici macar O DATA de cand suntem impreuna sa imi scrie?

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

In general, in orice conversatie, este frumos ca baiatul/barbatul sa inceapa o conversatie. Dar daca tu vrei sa vorbesti cu iubita ta, da-i mesaj nu astepta sa-ti de-a ea.