| MountainRiver a întrebat:

Https://www.edupedu.ro/......ani-5-ani/

Ce părere aveți de această reformă? Credeți că va fi spre bine sau tot nu se va schimba nimic în sistemul nostru de învățământ?

Dar de anularea examenului/concursului național de titularizare ce părere aveți? Oare să fie spre bine anularea unui examen care cât de cât, această formă de angajare pare una dintre puținele modalități mai corecte?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi dacă da, ar trebui aplicată schema asta la ORICE ALT JOB BUGETAR (poliție, funcționari, medici, judecători și orice altceva vrei tu)

Ce părere ai de asta?

| MountainRiver explică (pentru sierra1):

Păi în celelalte domenii bugetare cum se intră, nu tot pe bază de concurs/examen?
Dacă nu așa, ci doar pe ochi frumoși pricep acum de ce e țara cum e. straight face

| sierra1 a răspuns (pentru MountainRiver):

Peste tot se intră cu concurs deci ce facem îi schimbăm pe toți la 4-5 ani?