| AlexDorinel a întrebat:

Https://www.libertatea.ro/......ne-3879721

Cum? Din moment ce 40% din romani nu au folosit niciodata tehnologia)))?

9 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Tu la ce te referi cand zici tehnologie? 95% din romani au un televizor in casa, poate nu au bani de lemne, dar televizorul e singura lor sursa de scapare din realitate, si de distractie, si de informare, si de cultura generala.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

De curiozitate uită-te la asta: https://m.youtube.com/watch?v=PiP6_zqWs78

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

România e o țară săracă în ceea ce privește salariile.
Ca să îți ei telefon, mașină de spălat, televizor, tabletă, laptop etc. faci rate ca tot omul.

Sunt oameni în România care nu au casă dar au BMW și sunt alți care nu au mașină și nici frigider dar au televizor. Cum explici asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

Defineste,,tehnologia''!
Folosirea unui telefon mobil chiar si cu butoane se pune?
De exemplu la piata am vazut pe care vindeau legume/ fructe folosind telefoane!
Am vazut in locurile in care se asteapta la doctot /statii de autobuz/ tren oamenii folosesc telefon.
La evenimente oamenii fac poze cu telefonul.
Mai vrei? mai am!

| Robert265 a răspuns:

Pentru că nu toți au posibilitatea să își permită să cumpere acea thenologie și Ra Man la stadiul lor

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu, nu ești. Eu am dat doar un exemplu, atât.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Eu te întreb așa pe tine ca "prieten": În ce țară de pe glob ai mai văzut tu să vină două facturi la căldură și curent? Unde? Desigur România.
Sunt oameni care nu le ajunge pensia nici măcar ca să își cumpere mâncare dar mite pentru facturi.

| Sofer a răspuns:

Sa zicem 10% din România. Dar măcar televizor trebuie sa aibă.