| drakudark a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva din ce se da admiterea la facultatea de drept din Timisoara? Am inteles ca 50% este media de la bac, dar restul nu.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

CONDIȚII DE ADMITERE
La programul de studii universitare de licență, admiterea constă într-o selecţie a candidaţilor, pe baza
mediei dintre media obţinută la examenul de bacalaureat (în proporţie de 50%) şi nota obţinută la Testul
de evaluare a competenţelor lingvistice și de raționament (în proporţie de 50%). Sunt declaraţi admişi
candidaţii în ordinea descrescătoare a mediei finale obţinute, în limita numărului de locuri scoase la
concurs.

https://drept.uvt.ro/......la2018.pdf

| drakudark explică (pentru suntserios):

Pai eu vreau sa aflu competentele alea lingvistite in ce constau.