Întrebare recomandată | Sentinel a întrebat:

In primul rand vreau sa adresez "felicitari" (ironic, normal) pentru "stralucita" idee a celor care au implementat optiunea "Vezi raspunsuri sterse de admin". In goana lor dupa celebritate si atentie nu si-au dat seama ca de fapt nu au facut decat sa adauge un surplus de mahnire tinerilor si asa extrem de frustrati. Dar precum se spune "fiecare pasare pe limba ei piere" incep sa cred ca si TPU se indreapta cu pasi repezi intr-acolo.

Revenind, am o singura curiozitate, nu am gasit pe google raspunsul asta si nici nu intreb vreo fata in mod direct ca exista mari sanse sa ma cert cu ea. Asa ca intreb aici.

Fetelor, ce inseamna picioare tinute in X? Vad peste tot fete care stau in statia de autobuz, sau asteapta pe cineva, stau cu picioarele incrucisate in X. Am vazut ca si alea la Hollywood stau cu picioarele asa. Va credeti superstaruri sau va credeti mai interesante? Doriti sa transmiteti un mesaj anume? Aveti vreo boala intre picioare ori vreun motiv anume? Chiar nu pricep de unde pana unde aceasta tinuta!

Răspuns Câştigător
| Unleash a răspuns:

În cazul ăsta, este într-adevăr ridicol. Eu nu am observat chestia asta şi nici nu am de gând să-i dau prea multă atenţie. O "modă a poziţiei picioarelor"... ilar. laughing

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate vor sa atraga tipi cu scula mare sau aia cu bani.

| Sentinel explică (pentru mgtow):

laughing)

| darrio2007 a răspuns:

Poate le este rece acolo?

| Chamberlin a răspuns:

Salu,
Raspunsul corect este ca nu vor sa li se vada chiloti ci bulanele si de aceea le tin asa.
Bafta!

NOname
| NOname a răspuns:

Să întrebe toţi frustraţii.

..."fiecare pasare pe limba ei piere".

| Sentinel explică (pentru NOname):

Te-ai simtit ofensata... daca nu te poti abtine de la a-ti imprastia veninul fa-ne un serviciu si data viitoare nu ne mai "onora" cu prezenta ta. Nimeni nu duce lipsa de prezenta ta, in fapt am fi mai fericiti daca ne-ai scuti.

| Sentinel explică (pentru Chamberlin):

laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Sentinel):

Nu-i purta de grijă. Chiar nu avea de ce să se simtă ofensată. Nu era un subiect care s-o vizeze personal. Doar te-a repetat!
În legătură cu postarea ta, toți avem acolo, mai mult sau mai putin, răspunsuri șterse. Ignoră-le și tu!
Iar cum le descrii tu... pe femei, cu "picioarele încrucișate în X", nu știu de ce te-ar incomoda, dacă ele se simt comod în poziția aceasta?! E relaxantă, degajată, odihnitoare si chiar feminină! Acum nu o să stea cu picioarele... distanțate, să nu le zic "crăcănate" (pe șleau!), așa cum stau bărbații.
Ce vrei acum, să ni le ținem drepte și lipite ca o fetiță speriată, care trebuie să intre la dentist? Ori să stăm înțepenite, precum o zeiță pe soclu?

Privește si tu femeia ca pe-o ființă minunată, ca pe-o Afrodită. : ))
Nu vă mai văietați precum copiii, spunându-vă: "femeia, of, femeia!" Plină de "defecte", neînțeleasă, dar iubită.
La urma urmei, este o... muză!winking

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Sentinel):

,,Nenea''' vorbeste in numele tau, da? Fiecare poate sa scrie cum vrea (chiar si critic uneori, )atata timp cat se respecta regulamentul!

Bun, acuma ca sa-ti raspund la intrebare....Nu trebuie generalizat.Nu toate femeile sunt la fel cum nu toti barbatii sunt frustati. PUNCT!

| rabbit2014 a răspuns:

Dar cum sa stea, cracanate la maxim? Picioarele incrucisate arata feminitate ca e femeieeeee. Ar fi urat sa vezi pe una ca sta ca un baiat cu picioarele desfacute, bine mai sunt ele si de asteahappy au ele motivele lor

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Uite că pe google se află răspunsul nedumeririi tale.
Cât sunt de reale afirmațiile acestea, ori dacă sunt doar... mit, doar femeia știe! :))
Nu mai fiți și voi atât de curioși, mai lăsați să existe și puțin mister! E mai captivant așa.;))

http://www.libertatea.ro/......95040.html

| Sentinel explică (pentru floresdemayo):

Frumos raspuns venit din partea unei femei laughing. Nu vreau sa stea nicicum, eram doar curios dar tot vazand ca toate fac aceasta practica a inceput sa ma enerveze copiatul asta si lipsa de originalitate. Iar daca vrei sa fii femeie adevarata, cred ca trebuie sa fii tu insuti, altfel esti doar o copie ieftina.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Sentinel):

Lasă tu "kitsch-ul", aici nu e vorba de "copiat", fiecare își alege poziția în care se simte confortabil(ă). E ca și cum ai afirma că, cel care mănâncă cu lingura, ar fi o copie ieftină, fiindcă se inspiră după ceilalți, când, de fapt, ar trebui să fie mai "original".
Cât de original? Folosindu-se de degete, sau să bea direct din blid? :))
Nici cei care fac autostopul nu sunt întotdeauna originali. Dar important e că rămân cu degetul în aer (ori cu mâna fâlfâind!), indicând direcția spre care ar vrea să se îndrepte.
Însă vezi, printre șoferi, mai sunt și exemplare unice, așa cum îți plac ție: unicatele. :))
http://i.imgur.com/7KHBLkW.jpg

| Unleash a răspuns:

Care e problema cu poziţia picioarelor şi ce te face să crezi că respectivele încearcă să pară interesante sau să transmită un anumit mesaj? Tu îţi ţii picioarele într-o anumită poziţie ca să transmiţi ceva, sau pentru că aşa te simţi confortabil? Ciudată percepţie...
În orice caz, poate vrei să ne spui tu ce ţinută ţi s-ar părea potrivită.

| LittleMønster a răspuns:

Înseamnă că iar am rămas în urma la capitolul modă...

| Weedier a răspuns:

Dar,băieţii de ce stau "crăcănaţi"? Aşteaptă ca vreo c*rvă să-i lingă între?
Şi, apropo, am văzut destui bărbaţi care adoptă această "poziţie".De ei ce mai zici? tongue

| Sentinel explică (pentru floresdemayo):

Stii bine ca nu la asta ma refer happy. Esti foarte partasa si este normal. Vorbeam de personalitate, de exemplu un alt comportament imitat care nu da bine este si tuguiala buzelor, sau privirea aia speciala pe coltul ochiului cu spranceana usor ridicata si arcuita ce denota infumurare si importanta exagerata. E asa greu sa fii tu insati? De ce daca vezi ceva la o femeie trebuie sa copiezi si tu crezand ca vei fi la fel? Fiecare femeie este unica si fiecare incercare de a imita pe alta va face ridicole. Dar voi nu va dati seama de asta. Si nici obsedatii care va incurajeaza happy.

| Sentinel explică (pentru Unleash):

Problema in sine nu e, dar iti vine acru sa vezi atata imitatie, atata lipsa de originalitate. Nu zic ca toate adopta pozitia X, pentru ca asa au vazut ele pe alta si daca ei i-a stat bine sau li s-a parut lor ca pare mai interesanta sa stea si ele asa. Categoric nu vad nimic in neregula cu a stationa in pozitia X atata timp cat ea este naturala, vine de la sine. Si pozitia X naturala e involuntara, cand e falsa iasa in evidenta destul de accentuat si creeaza o impresie urata, mai ales cand un picior e la aproape jumatate de metru in fata celuilalt. Eu aici vorbesc de obiceiul urat si ridicol de a incerca sa fii ca alta. Si nu sunt impotriva femeilor deloc happy, din contra cred ca femeile sunt factorul cheie in ceea ce priveste echilibrul psihic si fizic al unui barbat, dar si vicerversa. Nu vreau nici sa dezbat lipsa de originalitate a barbatilor pentru ca nu vreau sa-mi atribui indirect anumite calitati ce s-ar putea contura in urma acestei descrieri. Eu eram curios doar de ce ele adopta pozitia X peste tot cand au ocazia sa nu paseasca, desi tendinta mea e sa cred ca o fac pentru a parea interesante. Pana acum un an si ceva nu exista acest comportament.

| Sentinel explică (pentru Sentinel):

Sau poate exista dar nu s-a raspandit atat de mult laughing.

| all4love a răspuns:

Ce preocupare neobișnuita pentru un bărbat... poate ar trebui sa te rezumi la a observa picioarele și atât happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Sentinel):

Călugărește-te. Dacă nu s-au ocupat între timp... locurile!
Sunt mulți candidați, dacă toți sunt ca tine, adică "pretențioși"! big grin

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Si tu sa te duci la manastire ca mai sunt locuri. Maica floresdemayo.winking

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Hombre):

Eu tocmai am evadat, frate călugăr! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa iticontroleszi vocabularul.TPU este un site liber dar nu un sat fara caini.Cand intri in casa cuiva, joci dupa regulile acele case sau o parasesti. Daca mai vad sau sunt anuntat de o singura jignire, va fi si ultima.Numai bine.

| OmuCuBasca a răspuns (pentru anonim_4396):

Hold your horses, big daddy! Nobody want to see you gettin' a stroke. big grin

| Sentinel explică (pentru all4love):

Imi plac picioarele de sportive tonifiate cu o urma de muschi pe ele :)) Vezi Charlie James pe youtube;)) http://www.youtube.com/watch?v=35jV75TKoaY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie vorba despre un scut impotriva vampirilor energetici.Nici nu am fost atenta la pozitia piciorelor mele in statia de autobuz, in dormitor stiu cum le tin, insa voi fi atenta de acum inainte.