| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare "roșie" pentru fete/femei: Ați avea curajul să circulați noaptea cu mașina pe un drum lăturalnic, pe o șosea din câmp, de preferabil neluminată, departe de oraș, iar la câțiva metri distanță în spatele vostru să se afle o mașină neagră, cu geamuri fumurii, în care se află o gașcă de indivizi dubioși și deloc prietenoși care vă urmărește?
Eu da, aș avea curajul dar numai dacă aș avea măsurile de siguranță, ele constând în: benzină full în rezervor, mașina în stare bună, o stare de sănătate bună și să nu fiu sub influența băuturilor alcoolice, să am armă și permis de port armă, o bâtă în portbagaj și un șpray paralizant.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Doar dacă aș știi Sigur! că indivizii dubioși nu sunt la fel de dotați ca și mine!

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și o grenada, și o mitraliera și bomba nucleara și una atomica, eventual și o sabie laserhee hee

| halogen001 a răspuns:

Nu e recomandat, pentru ca și cei din mașina neagra pot avea în dotare de toate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Noaptea, toate masinile par negre.
De ce iti ocupi mintea cu asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce nu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Fabulezi, si te indepartezi de realitate, de rationament.
Barbatii cu masina neagra nu au ce sa iti faca. Armele nu sunt la liber in Romania.
Pe drumuri pustii si neasfaltate, se duc doar adolescentii care fac sex in masina. Nu e nimeni periculos pe acolo.
Interlopii merg drogati in masini de lux, prin centrul orasului, si nu se chinuie sa se ia de careva, doar se distreaza.
In plus, pentru toate situatiile periculoase, exista institutiile MAI, care sunt obligate sa intervina.

| Endita4689 a răspuns:

Ceva in genul: În curtea unei școli, o elevă i-a strigat alteia: "Luate-ar Gheorghe Dincă la ocazie!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Îmi plac scenariile ipotetice, nu-i nimic rău în asta. happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Telenovelele tongue
La fata locului, adrenalina preia controlul, si reactionezi aproape involuntar, in bine sau rau, indiferent de ipotezele pe care ti le-ai facut.

| Anuket a răspuns:

Dacă fugi de ei nu mai este curajlaughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru Anuket):

Ai curaj să recunoști că trebuie să fugi

| Simpatic a răspuns:

Cand am citit intrebare rosie m-am gandit ca i-ai luat locul lui denise rifai happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hyacinth):

Am multă imaginație, timp mai puțin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mulți hormoni, puțini neuroni.

| Hammurabi a răspuns:

Eu abia m-am trezit și nu mi-am băut cafeaua.
Dar de unde știi că mașina din spate are geamuri fumurii dacă e noapte? laughing

| VoidEternal a răspuns (pentru Hammurabi):

Come on man, ai vazut tu gangsteri fara folie pe jeam? Think, God damn it! Eu mai mult ma intreb de ce intrebarea e "rosie"? Si de ce apar atatea culori in ecuatie? Si cum stim ca indivizii sunt dubiosi? Poate se duc la dentist si se grabesc. Obturatie de canal de urgenta. Se poate intampla.

| VoidEternal a răspuns:

Esti simpatica tu asa cu scenariile astea. laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru VoidEternal):

Alta e problema man.
"Gașca de indivizi dubioși și deloc prietenoși"... poate e doar nea Gică cu nevasta gravidă și încă doi copii care se întorc de la un botez din comuna învecinată.
Și dacă coboară la ei cu arma, bâta și sprayul paralizant, s-ar putea să avorteze femeia de spaimă...
Nu e riscant?

| Eireann a răspuns:

Eu prefer sa evit situatiile periculoase si conflictuale.

| EcceHomo a răspuns:

Poți scrie liniștită un roman polițist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EcceHomo):

Le ador. ❤

| Lukasssz a răspuns:

Da