| acerr a întrebat:

Iubiti aniamalele? Ati luat in casa un pisic sau un caine? Le ajutati pe afara, cu hrana? Am citit ininte ca lumea le da mancare dar nimeni nu duce apa! Asa ca sa punem apa!

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Iubesc animalele cu exceptia reptilelor si rozatoarelor.Nu am in casa deoarece locuiesc in apartament dar daca as locui la casa as avea si caini si pisici dar mai mult tin la caini, desi si anumite pisici pot sa te faca sa-i iubesti.Bine ca mi-ai zis de apa deoarece mereu dau de mincare la cainii din curtea blocului dar asta nu mi-a venit in minte.Multumesc de observatia facuta.

5 răspunsuri:
| PașaHassano a răspuns:

Nu iubesc absolut deloc pisicile, imi doresc sa moara

| Celcestietot a răspuns:

Imi plac animalele cu duhul bun, nu cainii care te musca de picioare de foame atunci cand treci pe langa ei.

| acerr explică (pentru Celcestietot):

Esti ridicol.
toate animale sunt blande ..de ce sa te muste?

| Celcestietot a răspuns (pentru acerr):

Pai daca le-a fost foame unora :-))! Dar nu m-a muscat vreun necuvantator. Uite, pe un coleg de-al meu l-a muscat un caine hotdog, ce mai spui de asta? Au inceput hotdogii sa ne muste, fii atenta cand mergi pe strada!

| Freya1 a răspuns:

Da iubesc animalele.
Acum câțiva ani am stat la tara si am avut 5 câini, toti maidanezi.M-am procopsit cu ei in curte si mi-a fost mila sa ii alung.La început doi au stat afara si una in casa, apoi a facut pui cățelușa, 2 i-am donat si unul l-am tinut.Mama puiului a murit de batranete si fix după m-am mai trezit cu o cățelușa la poarta ce a rămas la noi. Dupa m-am mutat si am lu-am puiul cu mine iar ceilalti au ramas in grija familiei fostului si au murit pe rand, unul de bătrânețe, altul prins într-o capcană la vecina si ultima cred ca si acum trăiește.
Eu cu fostul ne-am despărțit, puiul nu a vrut să mi-l de-a mie si nu prea puteam sa il aduc la oras oricum ca nu era invatat.Acuma la tara unde mai merg am iarăși o cățelușa la care vin zilnic o grămadă de prieteni pe care ii mai hrănesc din cand in cand.Sunt foarte multi dar nu au ei vina ca oameni sunt cum sunt si ii alunga.