| Demeister a întrebat:

La noi in tara, bodyguard de club este una dintre cele mai riscante/periculoase meserii?

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu.
Cred ca e mai riscant sa fii miner, pompier, politist, pilot de elicopter SMURD, alpinist utilitar, artificier, taximetrist sau incasator de taxe si impozite.

| Demeister explică (pentru Kaℓi):

Artificier crezi ca este meserie riscanta?
De ce?

| Kaℓi a răspuns (pentru Demeister):

Stii cu ce se ocupa un artificier?

| Demeister explică (pentru Kaℓi):

Da,stiu!

| Kaℓi a răspuns (pentru Demeister):

Si nu ti se pare periculos?

| Demeister explică (pentru Kaℓi):

Nu,daca esti atent si profesionist nu!

| Kaℓi a răspuns (pentru Demeister):

Ok.

| WaterDrop a răspuns:

De departe.

Gandeste-te ca exista persoane care se ocupa cu dezamorsarea /explodarea bombelor si munitiilor, sau persoane care stau agatate la 100 de metri spaland geamuri pe dinafara.

| Drimmero a răspuns:

Foarte periculoasa, ii dai o sticla de vin si treci de ei. Cele mai periculoase sunt cele de la anti-tero si cele de la Pompieri, atat!

| alexandrualind a răspuns:

Nu.