| Iulian922 a întrebat:

Mi-a crescut mustata? Imi puteti spune de ce mi-a aparut si cum scap de ea? p.s am 11 ani

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

Probabil esti mai dezvoltat,sau ai o dereglare hormonala.
Oricum,nu intra in panica,nu esti singurul baiat care are mustata de la varsta asta.
Daca nu-ti place, poti sa mergi la farmacie, si sa ceri "banda de epliat mustata".Nu costa mult, daca vrei doar una, sa zicem ca e un leu.
Mult noroc!winking

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam devreme intr-adevar sa-ti apara, dar fiecare organism e diferit. Esti baiat, nu? Nu cred ca poti sa te barbieresti la varsta asta, eu zic sa te impaci cu ea. Poti cere sfatul mamei tale.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai degraba tatalui.Ca mama nu se barbiereste. Eventual se epileaza.La mustata. Fara gluma.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai ce face.Este un semn ca devii barbat.Cu timpul ai sa o razi.Inclusiv barba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Daca mama nu se barbiereste nu inseamna ca nu-si poate sfatui copilul. Eu cand am o problema ma duc la mama. Cam toti copiii fac asa.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama nu iti poate spune problemele unui barbat.Asa cum un barbat nu poate sti problemele ale unei femei.Dar daca tu ii ceri parerea mamei in orice problema gresesti.Nu toate tin de mama.De ce ai mai cerut parerea aici pe TPU?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu te barbierii. Nu e recomandat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ma refeream la problemele la care am nevoie de parinti, atunci merg la mama. Si da, un baiat nu poate vorbi cu mama despre anumite probleme. PROBLEME INTIME, dar asta nu-i cine stie ce. Plus de asta, am spus mama din reflex, dar cred ca se prindea si singur ca daca nu vrea sa mearga la mama se duce la tata. E la mintea cocosului.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai referit la mustata.Ce raspuns mai vrei in afara de cel dinainte? Spui ca problemele intime nu sunt cine stie ce.Tocmai ca sunt.Sunt probleme care tin numai de barbati si altele care tin numai de femei.Depinde cum vezi tu acest gen de probleme.

| darrio2007 a răspuns (pentru darrio2007):

In primul rand esti un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ce raspuns vreau eu? N-am pus nici o intrebare. Nu te-am rugat nici sa comentezi, de fapt.
Si tu citesti macar? Am spus ca asta nu-i o problema intima se poate discuta si cu mama daca el se intelege mai bine cu ea, daca nu se duce la tata. Simplu.
Putem incheia discutia asta fara sens, te rog?

| Iulian922 explică (pentru W3R4):

Dar o sa ma doara

| W3R4 a răspuns (pentru Iulian922):

Nu-i adevarat!
O sa-ti puna banda pe mustata, ti-o va lipi bine, apoi va trage foarte repede!
Tu o sa simti doar niste furnicaturi, dar apoi nu mai simti nimic.Chiar si eu am avut problema asta, si-ti spun din propria experienta!