| plicc a întrebat:

Mi-e frica de caini. Ce metode accesibile ar fi sa ma feresc de haitele de caini?

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Îţi poţi cumpăra un aparat cu baterii cu ultrasunete.
http://www.shopmania.ro/q-aparat-cu-ultrasunete-impotriva-cainilor
Dacă vezi un câine sau o haită de câini, îndrepţi aparatul în direcţia lui/lor, apeşi pe un buton iar aparatul automat emite ultrasunete pe care câinii nu le suportă, iar aceştia fug imediat.

12 răspunsuri:
| Kalla a răspuns:

Cainii simt frica deci important este sa nu iti fie frica cand treci pe langa ei.Incearca sa te gandesti la ceva frumos care ai faut acum cateva zile sau urmeaza sa faci. Daca un caine se ia de tine incearca sa-i arati cine-i seful sau pur si simplu incearca sa umbli prin locuri cu lume si lumina mai ales seara.
Pa pa happy

| AlinaBuc a răspuns:

exista un aparat cu ultra sunete care tine cainii la distanta si nu este nici scump
http://www.top-shop.ro/......nilor.html

| plicc explică (pentru MalleusMaleficarum):

Ai probat un asemenea aparat? Cat de eficiente sunt?

| plicc explică (pentru AlinaBuc):

Multumesc. Cat de eficient este?

| Elena9328 a răspuns:

Treci pe lanaga ei nu ii bagi in seama in caz ca sar la tine ia paine in buzunar happy

| darrio2007 a răspuns:

Sa incerci sa le ocolesti.Haitele.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru plicc):

Da, şi sunt destul de eficiente.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Elena9328):

Să mori tu.
Să treci printr-o haită de câini maidanezi pe premisa că dacă "nu îi bagi în seamă" nu îţi vor face nimic, sau să umbli mereu cu un coltuc de pâine în buzunar în caz că poate tragi o băşină şi unul confuz îţi sare la gât? Tu gândeşti înainte să scrii?

| mona a răspuns:

Cand treci pe langa ei sa fi cat de calm poti pentru ca cainii simt frica si posibil sa atace

| Hevnoraak a răspuns:

Păcat că nu ne lasă să-i împuşcăm.
Un colt 1911 ne salva de muşcături.

| AlinaBuc a răspuns (pentru plicc):

Nu stiu sa-ti spun cat de eficient este pentru ca nu l-am folosit niciodata. dar poti intreba comerciantul

| Elena9328 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Depinde unde esti si in ce situatie!