Nectaria e un nume frumos?

14 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Persoanal, nu imi place

| MistarGoGu a răspuns:

Pentru un copil de popa*( preot ) sau extrabisericosi DA!
Pentru oamenii normali este cam " exotic "! Sau foarte rar folosit!

| TimberWolf a răspuns:

La ce nume pun mutantii astia din ziua de azi copiilor nu ma mai surprinde nimic!
Suna ciudat rau!

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

Mada, tu ai vazut ce nume de reptilieni de pe Saturn pun astia copiilor in ziua de azi?

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

Am observat că încep să pună nume mai străine, englezești, spaniole, americane, am mai întâlnit la fimiu la grădiniță Patrick, Dominic, Benny, Matthias, Ayan, Armando, Antonio, nu mi se par de reptilieni, dar sunt cu totul diferite de numele pe care ni le puneau părinții noștrii, fiecare își numește copilul cum vrea până la urmă, dar Nectarie chiar mi se pare aiurea, mie mi-a plăcut David, așa l-am numit pe băiat, în caz de o să am și vreo fată pe viitor o să îi pun numele Karina, știu ca e mai neobișnuit, dar mie îmi place mult numele laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Frumusețea e subiectivă.
Din punctul meu de vedere, nu e frumos.

| TimberWolf a răspuns (pentru Madaxo97):

Nu zic sa le puna Gheorghe dar nici Patrick, e stupid, nici macar nu mai e romanesc, nu stiu, Ionut, Radu, etc. Andreea, Alexandra, astea nu sunt tot nume, astea ce dracu au? Ah, nu sunt cool pentru printii si printesele lor :))
Am vazut ca mai noi sunt printi si printese, cand vad atata prostie si aroganta revad acest stand up
https://www.youtube.com/watch?v=h6wOt2iXdc4

| Madaxo97 a răspuns (pentru TimberWolf):

Bine rău ce zice George Carlin, adevărat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, ca Mercedesa, dar mai sanatos.

Nu sunt fiica de popa, dar ma cheama Nectaria și îmi place.
Habar nu sm de ce spuneți voi ca vai ca nu stiu ce nu suna bine.
Toți îmi lauds numele, dar v ați găsit voi smecheri acum
Nu a zis unul ca e un nume frumos.

Sa o iau ca pe un compliment, sau...

Nu stiam ca vorbim de cineva anume.
Nectaria mi-as numi o afacere ce produce sucuri din piersici, caise si eventual mere.
Pentru o fetita, as cauta printre numele mai cunoscute.

Deci tu ai pus întrebarea pentru a primi laude, nicidecum pentru a primi opinii oneste.

| Cipi1212 a răspuns:

Da. Sună a denumire științifică. Sună bine pentru o fată.