| DeMentaa a întrebat:

Nu cred ca o sa citit ipana la capat : Povestea mea

Buna! sunt o fata de 13 ani cls a 6 in fine etc... Joia trecuta am iesit afara (dupa socala) si am mers la un bloc unde sunam vara trecuta( nu eu prietena mea iris si eu stateam cu ea )DOAr ca ma iesit cu o fata teo si una delia si cu niste copii mai mici ( 7-6-8 ani) am intrat in scara ( unde sunam noi era un mos) si a iesit o fata din bloc care ne-a intrebat iar ati venit aici si a chemat-o pe maicasa eu intre timp mi-a harjait degetul pe usa mosului( nu s-a auzit nimic ) si a venti maicasa dupa noi eu am intrat in casa de fapt toate si a mers pe rand la fiecare prima oara la teo : ea aspus ca era in casa si ca a mancat nu a batut ea ( chair era in casa dupa venise) dupa a fost la delia si delia a zis ca eu am batut si a intreabt unde stau si a zis ca nu stie dar a afalt de la un pici si a venit l mine m-am ma pedepsit nu mai ma lasa afara o perioada buna de timp si nici sam ia ma jco cu ele 2( teo si delia pentru ca au zis ca uite ce prieten ai )Eu tot nu am inteles care era treaba femei aleaia daca nu am sunat la ea is la un alt vecin in fine.
Azi a venti teo si i-a cerut iertare mamei si a zis mama ca nu ca a laut decizia. CHair nu stiu ce sa fac nu mai rezist in casa.eu n ucred ca mama o sa fie asa de mult suparata pe mine pentru ca e destul de buna nu am mai vazut-o nicoadata asa suparata pe mine ea mi-a spsu ca mi-a dat libertate totala si ca mia- certu sa nu o fac de ras is eu tocmai asta am facut.Acum tot o sacai ca nu eu am sunat. Femeia aia a iesit doar pentru ca ia- zis fisa ca suntem in bloc si a crezut ca am sunat. Intrebarile:

1. Cum sa o conving sa ma lase afara?
2. Ce surprize sa ii fac ca sa o mai linistesc?
3. ce as pueta face in casa ( in afara sa citesc adica ceva care sa nu fie plictisitor )Mentionez ca ma un frate de 8 ani
P. s Scuzati-ma daca am scris cu greseli sau daca nu ati inteles intrebarea
Nu cred ca ati citit tot
VA rog raspundeti-mi urgent

4 răspunsuri:
| Didw a răspuns:

1. Ia note bune la scoala
2. Cumpara-i un buchet de flori. si ce stii tu ca ii place foarte mult (din cati bani ai tu)
3. Sterge praful, da cu aspiratorul, sterge vasele, fa patul (asa o sa o impresionezi, vei vedea)

Te pup sper sa reusesti kiss. Fundita puppy dog eyes?

| AdeeXd a răspuns:

Eeeee! Sunt multe de facut!

| kidu_6779 a răspuns:

Hmmm...trebuie sa mentionez in primul rand ca am citit totul.winkinglaughing
1.Nu incerca sa o convingi sa te lase afara, nu asta e cel mai important. E mai important ca ea sa vada ca tie chiar iti pare rau.
2.Surprizele nu ajuta prea mult insa mai diminueaza din suparare.
E normal sa fie dezamagita de faptul ca prietenele tale te-au lasat balta si crede-ma, nici o mama, oricat de buna ar fi...nu ar accepta ca, copilul sa sa aiba prieteni ce o pot lasa balta oricand.
3.Ai putea sa o ajuti la treaba(stiu ca poate acum nu ti se pare cine stie ce dar mai tarziu vei intelege cat de greu e sa ai pe cap atatea lucruri[aici ma refer la mama ta]...)
Ai putea sa faci ceva frumos pentru fratiorul tau.Ai putea avea grija de el, v-ati putea juca impreuna, ati putea viziona un film si lista continua.
Poti sta linistita, mama ta te va lasa afara pana la urma insa e important sa aiba incredere deplina in tine din nou.winking

Dar am si eu o intrebare pentru tine...intrebare pe care probabil si-a pus-o si mama ta.[daca vei intelege intrebarea, vei putea intelege si adevaratul motiv pentru care tu inca esti pedepsitatongue]
Acum prietenele tale te-au lasat balta doar fiindca erau "speriate" insa in viitor? ce vei face daca te vor lasa balta intr-un moment crucial din viata ta?

Ps:sper sa nu se ajunga acolotongue...winkinghappy

| pitikaaaa a răspuns:

Pff
mda nu stiu ce sa zic
dar
1.Incearca sa ii recastigi increderea macar pe jumatate
2.cand ea e plecata la munka, la piata sau doarme uh incearca sa faci ceva de mancare(ce ii place ei), sa faci curat sa nu stiu gassti. uh stii ce ii place ei (mamei)
3.Ask muzicaa, uita`te la Tv, deseneaza, stai la calculator, joaca`te cu fratele tau jocuri (gen:remi, carti sau jocuri din astea cu pioni)
nu stiu gasesti uh... sper sa te fi ajutat cat de putinbig grinhappy