| anonim_4396 a întrebat:

Nu credeti ca de fapt singurul sentiment sincer este ura?

18 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Ba da laughing a zis bine Cheloo cand a zis

| RAY a răspuns (pentru Andra9pk):

Iubesc ura altora, tu nu?

| Andra9pk a răspuns (pentru RAY):

Daa,eu ii iubesc pe cei care ma urasc laughing

| RAY a răspuns (pentru Andra9pk):

Pacat ca esti casatorita

| Mosotti a răspuns:

Daca isi arata ura este un sentiment sincer, celelalte pot fi false. Insa de multe ori se intampla ca apropiatii, prietenii, rudele te urasc de nu se poate si nici nu banuiesti chiar daca se poarta frumos cu tine. Dar sigur ca te prinzi repede de fapt si intrerupi leg cu acele persoane, zic la general, cine nu se prinde e grav ca nu se prinde, ca sa te prinzi e f simplu. Cand aud "NUU ma asteptam sa-mi faca tocma x mie asta", mor nu alta.

| gemeni6226 a răspuns:

Singurul sentiment sincer ce am in mine zilnic este iubirea.Am un ocean de iubire in mine dar viata m-a invatat s-o tin in friu ca patesc foarte urit daca ii dau friu liber.Dar daca o dau in portii mici cu grija cui si cat atunci e ok.

| Dismally a răspuns:

Nu, si iubirea este la fel - gandeste-te la iubirea unui parinte fata de copilul sau.

| FreddieM a răspuns:

Ca sa poti ura sincer trebuie sa fii cu adevarat o persoana malefica, ura e nociva, toxica, face daune enorme atat posesorului cat si celorlalti. Ca sa urasti trebuie sa-ti doresti lucrul asta, e o optiune, nu e natural sa urasti, nu rezolvi absolut nimic. Practic iti pierzi echilibrul rational, judecata ta este grav afectata si esti condus de factorii mentali negativi care duc implicit la distrugere. Chiar daca ai putea repara acea situatie care duce la crearea unui asa sentiment,,, alegi'' pur si simplu sa nu o faci, doar din dorinta de razbunare, de a face rau chiar daca nu fizic, dar dorinta exista chiar daca nu o constientizezi. Repet este un act voluntar nu o consecinta naturala. Din fericire nu urasc pe nimeni si nu am trait acest sentiment niciodata. In concluzie apelati la propria ratiune, pastrati-va echilibrul judecatii voastre si alegeti sa va umpleti viata de sentimente frumoase si implicit dati vietii un sens pozitiv.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Despre ura virtuala ce părere ai?

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Pai care e diferenta, nu e tot ura?

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Sunt pers normale cei care urasc pers necunoscute?

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Tu consideri normala o persoana malefica capabila sa genereze sentimente de ura? Vezi ca uneori raspunsurile le gasesti chiar in mintea ta, draga Ray trebuie doar sa-ti pui intrebarea justa.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Da, consider ca suntem capabili si de sentimente poitive =mai putine si mai mult de sentimente negative, din punct de vedere al evolutiei eu am tot dreptul sa te ucid si sa te manc daca simt foamete sau ne vom lupta pana la moarte sau vom colabora impreuna pentru a vana =ceea ce fac primatele, dar am observat ca statul pe retele sociale creste ura fata de semeni nostri?

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Ca si fiinta rationala nu ai asemenea drept, este un abuz animalic, daca tu il consideri un drept inseamna ca savarsirea actiunii unui asemenea gest sau similar are toate scuzantele si poate fi pus in practica de oricine? Da, ai putea sa o faci in maniera aleasa de tine, dar aminteste-ti ca e una dintre optiuni, si in cazul asta nu ar fi cea mai frumoasa si indicata.
,, dar am observat ca statul pe retele sociale creste ura fata de semeni nostri?'' nu as putea sa-ti raspun, draga Ray, dar ura despre care vorbesti, se refera la persoana ta? Scuze, dar eu asa inteleg din context.
Excuzand TPU unde ma simt activ mental, nu stau pe nici o alta retea de socializare deci nu pot da raspunsul asteptat de tine, la ultima intrebare.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Si la persoana mea si a altor user care se simt urati de alti, poate e educatia de vina, lipsa bunului simt, cine stie, nu te ignora nimeni?

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

De ce m-ar ignora cineva? Tu ai avea motiv sa ma ignori? Sunt aceeasi persoana pentru toti la fel ca si pentru tine.

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Singurul sentiment sincer pe care l-ai simit este ura?
Depinde de individ, de perceptie, de cum simte lucrurile. Sentimentele sunt reale dar cat de adevarate or fi? happy
Gandeste-te la ce simti tu si la ce ar simti ceilalti. Daca cineva ti-a facut ceva iar acum te intrebi asta, uita-te la ce simti. Este ura singurul sentiment snicer? Eu sunt de parere ca nu.

| CleanHeart a răspuns:

Mi-ai amintit sa ascult o piesa de la cheloo laughing