| puffii548 a întrebat:

Nu inteleg de ce oamenii buni ajung sa fie tratati rau?
dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Antoniacopiluța a răspuns:

Nu stiu, deoarece sunt prea buni, prea blanzi si prea ingaduitori.

12 răspunsuri:
| puffii548 explică:

Nimeni nu stie?

| Dariusuu a răspuns:

Nici eu nu inteleg asta. Intrebarea trebuia pusa la Stiinta si Filozofie, probabil aveai mai multe raspunsuri.

Eu chiar nu stiu de ce, cateodata imi vine sa ma schimb dar nu o fac. Pentru cine? Pentru ei? Chiar nu merita.

As vrea sa stiu si eu de ce...

| blueheart a răspuns:

Hei!
Unele persoane nu mai cred in bunatate pentru ca au fost mintite,inselate,tradate etc. Nu mai pot crede ca sunt oameni care ajuta din placerea de a ajuta, ca isi ofera ajutorul neconditionat fara a astepta o rasplata. Doar oamenii buni pot ierta orice rautate si merg mai departe cu capul sus si cu speranta ca intr-o buna zi ceilalti vor intelege cata fericire au adus in viata lor un suflet bun si iertator.
Am fost ranita, am ajutat persoanele care mi-au cerut ajutorul, am fost refuzata, scoasa din viata anumitor persoane dar asta nu m-a facut sa renunt. Pentru mine oamenii sunt speciali si asa vor fi mereu. Stiu ca undeva in sufletul acelor persoane din a caror viata nu mai fac parte am un loc doar al meu.
Important este sa nu te schimbi pentru nimeni, sa iti schimbi sufletul pentru ca ai fost ranit. Viata merge inainte si sa ambesti mereu oricat de greu iti este.
La multi ani! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu toti suntem oameni, unii sunt doar imitatii! In general viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de hai sictir!

| Delicacy a răspuns (pentru blueheart):

Ce vezi tu atât de special la o persoană care te minte şi profită de bunătatea ta?

| blueheart a răspuns (pentru Delicacy):

E problema ei daca minte. Prefer sa cred ca nu a facut-o din rautate. In cercul meu de prieteni nu am astfel de persoane.

| Delicacy a răspuns (pentru blueheart):

Dacă preferi să crezi asta, nu înseamnă că te minţi singură până la urmă? Pentru că nu poţi să minţi, nu poţi să-ţi baţi joc de cineva doar din bunătatea care stă ascunsă undeva în tine...Ei fac acest lucru din răutate, nu au nici o intenţie bună.E normal să gândeşti aşa, probabil şi eu aş fi avut aceeaşi părere ca şi tine dacă nu aveam astfel de persoane în cercul meu de prieteni.Dar va veni o clipă, când te va dezamăgi persoana de la care te aşteptai cel mai puţin să facă asta.

| Zatharra a răspuns:

This is the life! Nu e prea dreaptă că doar nu e făcută cu linia...Peace!

| Lora1 a răspuns:

Sunt prea buni si aia rai sunt rai iar aia rai le fac rau oamenilor buni...pe cand oamenii buni nu fac rau nimanui happy

| blueheart a răspuns (pentru Delicacy):

happy M-a dezamagit exact persoana care era speciala pentru mine. Un om slab se razbuna, un om inteligent iarta si merge mai departe.
La multi ani!

| Delicacy a răspuns (pentru blueheart):

Mulţumesc pentru urare...
La mulţi ani şi ţie!

P.S. Să nu te schimbi niciodată, eşti cu adevărat o fată minunată şi specială.

| blueheart a răspuns (pentru Delicacy):

Multumesc frumos!

P.S. Nimeni nu ma va schimba si nimic nu ma va face sa-mi pierd sufletul. happy