| Delia67788 a întrebat:

Nu pot să adorm de două zile. Nu fac nimic greșit. Ce mă fac?

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Faci sport
Bei ceai de lavanda
Citești
Oprești orice dispozitiv

| LisaJulie a răspuns:

Stresul, statul prea mult in fata ecrenelor mai ales cu 2-3 orea inainte de culcare, alimentatia bogata in zahar, sunt mai multe optiuni

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca stai pe telefon sau online prea mult timp si ti-ai obosit creierul si ochii foarte mult, de aceea creierul tau nu adoarme.
Inchide telefonul si orice aparat electronic din camera unde dormi si culca-te! Sub nici o froma nu te dai jos din pat, indiferent cat ai tentatia asta si cu siguranta vei adormi.