| Drimmero a întrebat:

Nu prea pun intrebari dar asta e un subiect complex, stau si ma intreb, voi ce considerati ca e mai nasol? Inselatul emotional sau cel fizic si ati fi dispusi sa iertati vreuna din ele preferential sau o sa incheiati total legatura cu persoana care a comis-o (evident sa fiti in relatie cu el/ea).

43 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înșelatul fizic e ceva gen asta.
https://youtu.be/rIruPw97Z-c

Toți ar cam vrea sa o faca, numai că se abțin și nu recunosc. Care au disciplina. Că dacă ai avea o relație. In care îți respecti, iubești femeia toate bune și frumoase, și vine una super buna la tine, pur și simplu se dezbracă cu cracii deschisi tu zici că ai refuza-o sau nici măcar nu te-ai gândi sa i-o tragi?
Atât timp cât nu schimba cu nimic relatia, mă place, mă iubește pe mine. Nu as încheia de tot relația, ar trebui să facă ceva foarte nasol. Mai nasol decât să mă insele încât să o termin de tot cu ea.
Lucrurile se întâmplă, cel mai prostesc lucru ar fi să mă enervez și să o numesc curva și-n toate felurile doar pentru că m-aș simți eu rănit.

| Clytia a răspuns:

Nici una dintre ele nu e mai prejos decât cealaltă. Mi se pare o tâmpenie să spui că înșelatul emoțional e mai nasol decât celalat sau invers. Atât timp cât atracția față de partenerul tău e puternică, n-ai cum să te mai simți atras/ă de altcineva oricât de bine ar arăta. La fel și cu sentimentele. Dacă sunt intense și e conexiunea aia între voi, n-ai cum să te mai îndrăgostești prea curând.

| Drimmero explică (pentru Clytia):

Si totusi daca ti se intampla chiar tie?

| Clytia a răspuns (pentru Drimmero):

Să înșel sau să fiu înșelată?
Dacă te referi la prima variantă și mi s-ar întâmpla să mă simt atrasă de altă persoană, nu aș claca, aș sta câteva ore/zile să meditez asupra situației înainte de a lua o decizie. Cel mai probabil, aș alege să mă despart de persoana respectivă pentru că după sunt sigură că aș rămâne cu gândurile alea în cap (am pățit-o). Și mai ales, nu aș face acest lucru pentru persoana de care m-am simțit atrasă, ci pentru faptul că ajungând în situația respectivă e clar ca lucrurile nu vor mai putea fi la fel iar sentimentele nu au fost așa de intense.

| Drimmero explică (pentru Clytia):

Atunci inseamna ca acea conexiune cu al tau nu a fost puternica si nici atractia nu era prea mare, de sentimente nu se pune problema.

| Clytia a răspuns (pentru Drimmero):

Eu vorbeam la modul general. Aia à fost alta poveste, nu s-a pus problema că mă simțeam atrasă de altcineva.
Dar spune-mi cum stă treaba la tine, ți se întâmplă ceea ce te frământă în întrebarea ta?

| Drimmero explică (pentru Clytia):

Nu te inapoi...asuma-ti vorbele pana la capat!

Da, sotia m-a suparat intr-o seara si in drumul spre magazin am dat de o tipa pe care nu mi-o pot scoate din cap, m-am indragostit de ea iremediabil si mi-a cam 'spart casa', nu mai pot de dragul ei.

| Clytia a răspuns (pentru Drimmero):

Și nu a presimțit "soțioara"? laughing
E clar că n-ai mai dat același randament... big grin

| Drimmero explică (pentru Clytia):

Nici n-a ginit fraiera ceva, eu ce sa-i fac daca e fraiera? (:

Randament la ce?

| Clytia a răspuns (pentru Drimmero):

Of, nu i-ai dat și două capace? sad

La mai multe... big grin

| Drimmero explică (pentru Clytia):

N-ai inteles, nu eu mi-am incasat-o emotional,, ci ea.

Zi direct, nu mai fi asa pudica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil avea un tata calare, si urla dupa el in directia ta, mai stii cu cine ai de a face.
Apropo ce inseamna "inselat emotional"?
Adica, atunci cand eu am duc sa ma intalnesc cu cineva, devine un obicei, dar deodata persoana nu o mai gasesc acolo, mai tarziu vine dupa mine, si cand a plecat inseamna ca "m-a inselat emotional?" Sau ca "m-am inselat in privinta persoanei "?

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Nu mai trolla, ti-a ajuns. Ai gresit persoana cu care sa faci asta.