| NatureSelf a întrebat:

Nu vreti sa dezbatem un subiect si anume, cati dintre voi credeti daca esti in dragostit va urma si a doua viata? adica viata de dupa moarte?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E un subiect interesant dar o dam in fabulatii...
Nu se stie ce e dupa moarte ...sunt lucruri in univers pe care abia acum incepem sa le intelegem!
La baza suntem compusi din energie ...acela este sufletul nostru!
iar energia aceea nu dispare niciodata *asta e confirmat stiintific *, deci poate, poate chiar exista ceva dupa moarte...dar cu siguranta nu e versiunea standard cu norisori pe cer si cantece de trompeta

| NatureSelf explică (pentru Apache):

Apache te-ai uitat la prea multa sci-fitongue

| mgtow a răspuns:

Cine stie poate asa o fi, dar nu in cazul meu. O sa vezi tu daca iti vei revedea jumatatea in imparatia Domnului.

Apache
| Apache a răspuns (pentru NatureSelf):

Poate...dar ce am spus nu tine de sci-fi
Noi oamenii suntem formati la baza din energie pura.din celule subatomice la care legile fizicii nu se aplica!
Teoretic daca la baza suntem formati din energie care nu are reguli ...atunci de ce sa nu putem face si noi la fel?
Poate cu timpul o sa evoluam intr-atat incat legile fizicii sa nu se mai aplice la noi ...sa fim zei!
Si da...e sf acum!
Dar e un proverb care zice,, este imposibil numai ce iti impui tu ca este,,!
Cine stie ce se intampla dupa ce murim ...deocamdata nu intelegem conceptiile astea, dar poate pe viitor o sa devenim mai intelepti
Sincer nu stiu ce pare mai sf... faptul ca omul este capabil de evolutie si intelepciune superioara, sau conceptiile religioase invechite?

| beki13 a răspuns:

Eu cred in viata de dupa moarte, dar e un intreg arsenal de intrebari si raspunsuri despre ce se crede sau despre ce este acolo.Eu cred cu siguranta ca e o lume mai buna...

| NatureSelf explică (pentru beki13):

Eu nu as fii atat de sigurhappy