| Inferno a întrebat:

O intrebare adresata iubitorilor de animale:

Sa inteleg ca daca un animal ar fi anesteziat inainte sa fie transat in bucati nu ati avea nicio problema cu asta?

36 răspunsuri:
| Inferno explică (pentru NOname):

Sa inteleg ca nu poti sa faci ceea ce te-am rugat. Ti-am dat 14 raspunsuri si tu nu poti sa-ti justifici voturile nici macar pentru unul singur.
"Cât despre evaluări, tu vorbeşti, cel care le dă din pizmă şi complet aiurea"
Exact, asa le-am dat. Dar asta dupa ce am observat ca imi votezi TOATE raspunsurile ca fiind eronate, inculsiv pe cele care in mod INCONTESTABIL NU au cum sa fie eronate.
Intr-un raspuns spuneam ca "Nu te obliga nimeni sa mananci un animal dupa ce il ucizi." (e raspunsul nr.6 din lista) Pana si la asta am primit eronat. Sa inteleg ca te obliga cineva sa mananci un animal dupa ce l-ai omorat? E o lege care spune asta si nu stiu eu? Daca ai vanat un leu trebuie sa il mananci dupa?

In alt raspuns nu am facut decat sa postez doua linkuri, fara a comenta nimic (raspunsul nr 14 in lista). Si la asta ai dat eronat? Ce pana mea este eronat? Subiectul care era discutat in linkuri da,era stupid si eronat. Da de asta le-am si postat,ca sa arat cat de stupid gandesc animiti oameni. Nu am afirmat nicaieri ca sustin ce scrie acolo, dăăă.

Multe alte raspunsuri erau compuse din simple intrebari, zero afirmatii. Si astea au primit eronat.

Nu stiu daca iti dai seama,dar modul in care votezi raspunsurile si dupa taci este extrem de frustrant si enervant. Si nu sunt singurul care are parerea asta,din cate am observat...
Asa ca da, dupa ce mi-ai votat raspunsurile in asa nu am mai rezistat. E nevoie doar de un clic, tentatia e prea mare.
Faptul ca esti singurul utilizator caruia ia-am acordat voturi eronate in mod abuziv ar trebui sa iti spuna ceva...

"Acesta şi este unul dintre motive, pentru care evit să-ţi mai răspund"
Da, ti-e teama sa nu primesti voturi eronate pe TPU si sa-ti fie luat titlul de "userul anului"... Pot sa te intreb ce varsta ai? (retorica)
Daca stiam ca suferi de asemenea fobie ma ambtineam de la inceput.

"nu cauţi deschidere şi sinceritate "
Sinceritate fata de ce? Fata de ironiile tale si mistourile pe care el faci?
Te-am intrebat de ce vanatoarea e un lucru rau si mi-ai raspuns sa ma duc sa vanez cu propriile maini, sa vad daca pot. Ca si când faptul ca omul e incapabil sa vaneze fara unelte ar dovedi ca vanatoarea e imorala...
http://www.tpu.ro/......dintre-ei/

Te-am intrebat de ce ar trebui sa nu ucidem animale si mi-ai raspuns:"Pentru ca nu suntem psihopati."
Ca si cand toti vanatorii si pescarii sunt psihopati. Ca si cand toti acei oameni ce traiesc in zone retrase si vaneaza de cand lumea ar fi niste psihopati doar pentru ca traiesc intr-un mediu socio-cultural diferit de al tau si au alte repere morale.
Ca si cand toti acei biologi si doctori ce, manati de un sentiment nobil au revolutionat medicina multumita testelor pe animale ar fi o adunatura de psihopati.
http://www.tpu.ro/......ane-de-ce/

Imi pare rau daca nu sunt "sincer" fata de raspunsurile tale.

"când tot nu ţi se dă dreptate, te oftici ca un copil râzgâiat "
Nici n-ai idee. Insa doar atunci cand interlocutorul este incapabil sa explice motivul pentru care nu am dreptate.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Inferno):

Să înţelegi că nu am de ce să mă justific în faţa ta, ar fi o pierdere de timp şi energie,, iar chiar dacă aş face-o, oricum nu ai înţelege şi doar ai răstălmăci totul, aşa cum faci acum şi de fiecare dată, când încerci să mă provoci la discuţii în contradictoriu. Porneşti de la premise greşite (tind să cred că intenţionat) şi tragi concluzii imbecile (se pare că tot intenţionat),, iar apoi întrebi cu o alură nevinovată cu ce ai greşit.

Înţeleg că ai impresia că mereu ai dreptate, dar am o surpriză pentru tine: realitatea e alta. Mai bine împacă-te cu ideea, în loc să cerşeşti aprobări! Şi stai liniştit, ţi le ofer şi fără milogeală, când meriţi.

| Inferno explică (pentru NOname):

Http://imgur.com/rs0ZGB0

"Să înţelegi că nu am de ce să mă justific în faţa ta, ar fi o pierdere de timp şi energie iar chiar dacă aş face-o, oricum nu ai înţelege şi doar ai răstălmăci totul"

Ti-am oferit o lista cu 14 raspunsuri dintre care 5 contin o singur fraza, 4 contin maxim 5 randuri, iar doar restul sunt ceva mai lungi. Te-am rugat sa alegi ce raspuns vrei tu. Orice raspuns.
Efortul si energia pe care ar consuma-o un om normal, in deplinatatea facultatilor mintale, este practic zero. Nu iti trebuie prea multi neuroni ca sa explici de ce o amarata de fraza sau un amarat de paragraf este gresit. Cel putin daca nu ai probleme serioase cu logica si iti trebuie ore ca sa intelegi un silogism de clasa a 6-a.

Sa inteleg ca nu ai timp un minut sa imi spui ce e gresit intr-una din acele propozitii dar ai timp 5 minute sa imi scrii raspunsul de mai sus?

"oricum nu ai înţelege "
Si ce te face sa crezi ca as intelege raspunsul pe care mi l-ai dat acum, in care nu faci decat sa ma acuzi de anumite lucruri fara a veni cu un singur exemplu concret? Nu crezi ca pot intelege un raspuns concret dar crezi ca pot intelege unul ambiguu, ce logica mai e si asta?

"ai răstălmăci totul"
NOname, vorbim de o propozitie, maxim cinci. Nu ai ce sa rastalmacesti intr-o propozitie NOname.
Sau daca rastalmacesc atunci ar trebui sa fie atat de evident acest lucru incat ti-ar trebui maxim 10 secunde sa o scoti in evidenta.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Inferno):

Văd că tot nu te laşi. Măcar eşti perseverent. laughing

Răspunsurile respective sunt scoase din context. Dar aşa, ca indiciu, majoritatea dintre ele erau irelevante, aiurea: tot dădeai cu bâta în baltă pe lângă subiect.

| Inferno explică (pentru NOname):

Da ce coincidenta ciudata ca TOATE acele 14 raspunsuri devin eronate numai cand sunt puse in context.
Uite linkurile:
http://www.tpu.ro/......ele-mai_1/
http://www.tpu.ro/......-o-sa-fie/
http://www.tpu.ro/......ane-de-ce/
http://www.tpu.ro/......tale-daca/
http://www.tpu.ro/......dintre-ei/

Acum stim si contextul. :) :) :)
Nu mai insist... Stiu ca iti cer imposibilul.

| DrunkJesus a răspuns:

Trebuie sa spun ca m-am distrat copios urmarind dezbaterea ta cu NOname.

Felicitarile mele, Inferno.