| Nedoritul a întrebat:

O părere?

Am vrut tot si te-am vrut numai pe tine.
Dar tu nu stiai ce ii aia iubire.

Si uita-te acum ca plec,imi iau zborul.
Pot si fără unde sa ating cerul

No,cred ca numai are rost.
Sa ne mintim, ce a fost a fost.

Asta e nu ai vrut sa fim suflete pereche.
Ti-a plăcut sa iti bati joc de senimente.

Ai putut sa-mi spui de la bun început, ca nu vei vedea un viitor.
Aman2, noi2 stand intinsi pe covor.

Nu nu nu,nu ma complic.
Nu mai vreau sa aud de la tine absolut nimic.

Tu nu vezi,e doar ceata-n jur.
Relația noastră e acum praf si scrum.

Inima cu mintea imparteau același drum.
Ca te iubesc pot încă sa iti mai spun.

E numai praf si scrum si parca sunt nebun.
Relația noastră e acum doar praf si scrum.

Acum ca ai înțeles a,eu am plecat.
Se pare ca filmul nostru s-a terminat.

Nu mai e nimic cum era la început.
Acum s-a terminat tot e caput.

Nu mai vreau sa aud nimic de tine.
Fiecare pe alt drum, ca așa ii cel mai bine.

Fiecare pe scena vieții.
Eu te priveam in ochi si vorbeam cu peretii.

Nu m-ai cunoscut,de fapt nu ai vrut.
Si acum te rogi de mine sa o luam de la început.

Nu mai pot,înțelege m-ai Scarbit.
Minciuna ma scarbeste,iar tu m-ai mintit.

Nu voiam sa se termine asa.
Dar nu credeam ca altfel se putea.

Ai preferat sa nu ma ai in Viata ta.
Acum e prea târziu sa mai schimbi ceva.

He he,filmul a dat de final stii.
Ma bucur ca nu mai joc rolul secundar.

Măcar stii,nici măcar nu salut,nici măcar nu sarut.
Nu ma întreba ce am mai făcut.

De cand,de cand iti pasa de cât de mult plâng.
De cand, de cand iti pasa de cât de mult rad.

Da stii ca te-am iubit cel mai mult.
S-a încheiat,a trebuit sa pun punct.

Nu,nu am mai putut continua.
Am crezut in dragoste in care nu exista.

Stii,sunt genul de om,dar nu genul de om.
Stii tu erai genul de om, gen Ingerul meu.

Tu si eu, aman2, eu si tu, nu avea cum.
Si tot ce a rămas acum e praf si scrum.

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

Da,frumoase cuvinte ti-au iesit din minte.Asteptam sa adaugi si linia melodica care crezi ca se potriveste si poate iesi un ''hit'', din praf si scrum(cenusa) s-a ridicat si ''Phoenix''. Succes

19 răspunsuri:
| Ciuffy23 a răspuns:

big grin E frumoasa big grin daca tu ai compuso rolling on the floor, daca da AI TALENT :*

| Nedoritul explică (pentru Ciuffy23):

Si ce ii asa de raslaughing)

| ThePinkPant3r a răspuns:

Bun big grin

| 24Maria a răspuns:

Nice happy

| CorneliaC a răspuns:

Foarte frumos, imi place la nebunie, cred ca sunt versuri pentru un cantec. Deci, Le ador!

| Piratul10 a răspuns:

E foarte tare, imi place foarte mult, te-ai supăra daca as cantao pe youtube si as mai cânta una si as deveni faimos?

| Ciuffy23 a răspuns (pentru Nedoritul):

Pai ma gandeam ca te laud si nu tu ai compuso rolling on the floor

| Leocerba a răspuns:

O porcarie.
(am incercat sa gasesc o vorba mai blanda, dar trebuie sa afli adevarul, daca vrei pareri)

NOname
| NOname a răspuns:

Din ce manea te-ai inspirat? (deși... până și ele au mândria lor)

Cred că ar fi mai bine ca pe viitor să-ți înșiri tentativele literare și profundele trăiri sufletești pe hârtia igienică, nu în public (nu de alta, dar mai sunt și copii naivi, cărora poți lăsa o falsă impresie că ceea ce scrii tu ține de Artă și Cultură).

Apucă-te de ceva la care te pricepi... măcar de un 5 de trecere.

(Și mie îmi place să cânt, dar nu o fac decât la duș, if you know what I mean.)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In afara de faptul ca e agramata si lipsita de sens? Ce sa zic! Pana si Salam s-ar ascunde in hrube decat sa faca publica asemenea ineptie.

| Zazu a răspuns (pentru Leocerba):

Cata lipsa de poeticism in corazonul tau.Hai sa lasam tinerii sa fie pozitivi, tu ai vrut-o!

Tinere:BRAVOOOOOOOO! BRAVOOOOOOO! BRAVOOOOOOOOO! Fii incapatanat, daca ai un orgasm la scrierea randurilor tale, nimic altceva nu conteaza!

| Leocerba a răspuns (pentru Zazu):

Despre astfel de poeticism, "decât de bine"!
(na, suficient de pozitiva, amu?)

Mie imi place poeticismul ala in care simt ca-mi creste inima asa de tare, incat la toamna s-o dau la scoala. In cazul asta nu mi s-a umflat de la citit nici macar un ganglion dupa ureche, ce puteam sa fac?
Sigur, ar fi existat varianta sa trec cu vederea, dar raspunsurile "e foarte tare", "imi place la nebunie", "foarte frumos", "pai ma gandeam sa te laud" m-au obligat sa nu trec cu vederea.
( evident, lamurirea asta era mai degraba pentru poet )

| Zazu a răspuns:

Cat cinism.Mai vine si Ruxandra invers si da cu batman batman, sa faca rotocoale cu bolovanu-n balta.De ***-up sau cum ii zice -nu e voie, de fumat nici atat, de manele deloc in absolut, pi nici poezie nu au voie tinerii sa scrie?!

| Leocerba a răspuns (pentru Zazu):

Eu trebuii poate de la inceput sa-ti spun ca poetul isi zice Nedoritul, da? Adica este perfect constient.
Dumneata insa nu trebuişi sa faci glume fine, totusi, daca te ia in serios si pune de-un remake?

| Nedoritul explică (pentru Leocerba):

Nu era LoverBoy disponibil deci, l8er h8er

NOname
| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Se pare că nu e tocmai conştient. Îi arde de concursuri şi publicări (manelizarea tineretului de pe TPU nu e de ajuns).

http://www.tpu.ro/......m-inva-at/

http://www.tpu.ro/utilizator/aadnfj/intrebari/

Iar cei care gustă aşa ceva şi îl încurajează sunt ceva de speriat. Nici nu-mi imaginam că procentul afonilor literari în ţara noastră este atât de mare. Aşa se explică şi succesul manelelor...

| Leocerba a răspuns (pentru Nedoritul):

Cred ca am fost prea rea, chiar si pentru gustul meu. Imi pare rau.
Sigur m-am lasat influentata nu de ce ai scris ci de cum ai scris, dar am inteles ca scrii de pe mobil. Eu probabil as fi facut la repezeala cu mult mai multe greseli ca tine, scriind de pe mobil.
in fine, macar stii sa fii simpatic.
Bai, stii ce? Iti doresc sa-ti iasa versurile asa fain incat sa renunti la "Ne"-ul ala si sa devii Doritul laughing
Numai bine!

| Nedoritul explică (pentru Leocerba):

Multumesc ma straduiesc, la fel si tie PACE

| Nedoritul explică (pentru Zazu):

Bre,ai mâncat de pe jos? Ce orgasm (asta nu e redtube, ai greșit siteul si persoana ) ce tineri(tu nu stii câți ani am eu cred.Si ratato, Eminescu marele scriitor roman făcea la fel ca mine (de fapt eu ca el) Dar mai citește si dupa ceva kiss, scuze dacă te-am luat prea tare, fii POZITIVĂwinking