| ForeverAlone97 a întrebat:

Oare ce aș putea face să am voce mai groasă?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai groasa nu poti doar mai adâncã. Vorbind din stomac.
Prin :
1). Deep breatching (the bow exercise) exercitii care iti deschid diafragma in principal
2). Primal scream therapy (te scapa de frustrari si neurotic holding patterns)
3). Intinderi si exercitii ale gâtului.

17 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu ai ce sa faci, dar se va "ingrosa" ea de la o anumita varsta.

| ForeverAlone97 explică (pentru Dismally):

Am totuși 21 de ani. De la ce vârstă mi se va îngroșa? 50?

| Dismally a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ar fi trebuit sa se intample pana la varsta asta. Poti merge la un medic sa vada despre ce este vorba.

| ElaIliesi a răspuns:

Daca stii engleza vezi articolul de aici: https://www.wikihow.com/Permanently-Lower-Your-Voice

| ForeverAlone97 explică (pentru ElaIliesi):

Bineînțeles că știu engleză

| AC4S4 a răspuns:

Poate esti tenor. Fiecare are o voce diferita, poti putin sa o modelezi prin exercitii, dar nu vei ajunge sa iti schimbe registrul complet.

| ForeverAlone97 explică (pentru AC4S4):

Mă gândeam și la asta. Nu prea am șanse să îmi fac voce ca a lui Sylvester Stallone.

| Drimmero a răspuns:

Vocea groasa e interpretabila, dar si un fenomen natural care tine de fiecare organism si de transformarile fiziologice. Nu poti schimba asta, pe la 30 de ani se schimba iar vocea, nu stiu daca se va ingrosa, dar de schimbat se schimba.

| ForeverAlone97 explică (pentru anonim_4396):

Ok. Mulțumesc

| ForeverAlone97 explică (pentru Drimmero):

Ok

| Mogiojojo a răspuns:

Exact cum spuneam, iti lipseste testosteron. Lipsa lui se vede in mai multe aspecte, inclusiv vocea.

| ForeverAlone97 explică (pentru Mogiojojo):

N-are legătură testosteronul cu vocea. Știu sportivi care au testosteron de dau pe afară, dar în schimb n-au o voce prea groasă

| ForeverAlone97 explică (pentru Mogiojojo):

Brock Lesnar de exemplu.

| Mogiojojo a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Sa stii ca chiar are legatura. Ar trebui sa citesti un articol despre asta.

| ForeverAlone97 explică (pentru Mogiojojo):

Are legătură cu corzile vocale și cu genetica. Articolele tale de 2 bani cel mai probabil nici măcar nu sunt scrise de specialiști.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Pai aștepți pana când se îngroașă de la sine (dacă ai vârste cuprinse între 0 și 25 de ani) sau iei o răceală și reușești rău de tot.Atunci se schimba vocea.

| ForeverAlone97 explică (pentru Henrypericolpublic):

Am 21