| anonim_4396 a întrebat:

Pana cand trebuie sa lupti pentru a tine o persoana langa tine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce rost are să lupţi pentru a ţine pe cineva lângă tine?
Oamenii pleacă, învaţă asta şi o să-ţi fie bine.
Mai bine pleacă tu înainte, asta rezolvă tot laughing

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si daca tii la persoana respectiva? Nu e bine sa incerci sa faci tot posibilul sa ramana langa tine?

| raluk27 a răspuns:

Pana acea persoana se sterge undeva cu luptele tale, ti-o ia inainte si iti da viteza. Oricat te-ai lupta, la un moment dat tot acolo ajungi. Iti garantez!
Cand o relație înseamnă lupte, sacrificii si stat tot timpul in garda, nu esti lângă persoana potrivita.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand faci tot posibilul, iti pierzi demnitatea. iar când iti pierzi demnitatea, nu devii decat un milog care cerșește atentia celuilalt. Persoanele fara demnitate nu sunt atragatoare.
Cand lupti, ajungi sa te mulțumești doar cu firmituri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu o să te mint şi nu e adevărat că o să-ţi treacă în timp, pentru că timpul nu e dizolvant.
O să te înveţi cu absenţa persoanei respective.
E aiurea să simţi că ai nevoie de cineva şi acel cineva să nu simtă nimic.
Dar n-aş avea de unde să ştiu, în fine, ai înţeles tu laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru raluk27):

Am inteles, multumesc mult pentru raspunsuri.
Mai bine renunt, mi-a aratat ca nu da 2 lei pe mine.
Si tot eu m-am comportat ca o miloaga ca sa "aplanez" situatia.

| whatevernvm a răspuns:

Pana nu mai ai pentru ce sa lupti

| LoveSleep a răspuns:

Până-n pânzele verzi.

| Drimmero a răspuns:

Oamenii vin si pleaca, nu se mai merita sa te lupti pentru nimeni, intr-un moment al vietii tot o sa fii ''tradat'' de persoana respectiva!

| Doub a răspuns:

Mult, foarte mult.

| OldSoul a răspuns:

Pana iti vei da seama ca nu o vei putea tine cu forta langa tine.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.Si eu am tinut la cineva si nu m-a vrut.Asta e.Dar mereu sunt altii care pot veni in locul sau chiar daca nu imediat, iar daca nu, e mai rau sa te chinul linga cineva care nu te vrea decit singuratatea.