| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi ce vă înveselește și vă înseninează atunci când sunteți triști?
Pe mine versetele religioase de încurajare și serialul "Zorro", cel din 1957. happy

Răspuns Câştigător
| RoxanaIoana108 a răspuns:

Sa știi ca ador sa ma uit la pisicute pe Instagramlaughing) Si bineinteles, sa citesc cărți psihologice, thrillere sau chiar cărți de psihologie. Să fac curat, să aerisesc toata casa...Imi da o stare de bine. Recomand iesirile in aer liber, atunci cand afara este soare. Creeaza o stare relaxată. Eu scriu poezii, ceea ce ma provoacă sa elimin toata tristețea prin versuri. Uita-te la un film in genul pe care il adori (Romance, Horror, SF etc). Sau bea o cană de ceai/cafea.
Gătește! Acest lucru te scoate din starea neplăcută.
Fa ceva ce nu ai mai facut niciodată. Spre exemplu yoga sau apuca-te de sală!
Statisticile arată ca sala sau chiar exercițiile fizice făcute acasă, te ajută sa fii mai fericit.

Succes!

3 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Filmulețe drăguțe cu pisici haioase. Sunt o iubitoare de pisici

| LordCristobal a răspuns:

O muzica buna si electrizanta, amintiri amuzante din copilarie.

| carevaescu a răspuns:

Oamenii