| Iunix a întrebat:

Pentru că sunt un om extraordinar și mă gândesc la tot felul de chestii, întrebări ce țin de sensul vieții ți cunoașterea universului am o întrebare : De se se cenzurează sfârcurile femeilor? De ce nu se cenzurează și sfârcurile bărbaților?

10 răspunsuri:
| Dafuky a răspuns:

Barbatii nu prea au sani, fetele au laughing si cred ca... yep nu prea stiu raspunsul xDD

| Dan193 a răspuns:

Ca sutienul arata bine pe fete, dar pe baieti ar fi dezgustator?

| Iunix explică (pentru Dafuky):

Tocmai asta e, nu se cenzurează sânii, sunt cazuri în care se cenzurează doar sfârcurile.

| Iunix explică (pentru Dan193):

Eeee na, chiar așa dezgustător? ar arăta doar gol, s-ar vedea că nu se potrivește ( sutienul ).

| Dan193 a răspuns (pentru Iunix):

Eu nu m-as putea tine serios vorbind cu unul in sutien la plaja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca sfarcurile femeilor sunt considerate indecente sau pentru ca partea asta a corpului este mai mereu acoperita thinking

| xByte a răspuns:

Deoarece barbatii sexualizeaza mai mult sanii femeilor decat sexualizeaza femeile sanii barbatilor. Cel putin asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti raspund la asta, imi spui si tu cum se cheama chestia aia de te inchizi la fermoar?
nu fermoarul in sine, ci ala de il inchide.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns (pentru anonim_4396):

Se numeste cheita!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate pentru ca difera foarte mult atat marimea areolei, culoarea, forma sfarcului, daca e tafnos, orientat in sus, sau in jos, si poate si pentru ca unele zone au niste mici protuberante mai mult sau mai putin inestetice.
Sfarcurile crescute, excitate, sunt unele dintre cele mai frumoase si mai dorite perechi de pe lumea asta!
Sunt totusi sursa laptelui vital.
Si ale lor ca si ale noastre, daca sunt atinse, supte, stimulate, se intaresc.
Doar ca, ale noastre - ale barbatilor - cresc mult mai putin decat ale lor cand suntem excitati...