| Cristina12387 a întrebat:

Povesteste o amintire din copilarie care te face sa zambesti.

13 răspunsuri:
| Forneticugem a răspuns:

Copilăria adolescența tinerețea inima mea sufletul meu totul absolut totul acolo a rămasă Bacău

| Drimmero a răspuns:

Eram stransi mai multi la un fotbal pe strada, unul juca cu telefonul in buzunar si se impiedica de minge, cade iar telefonul ii sare din buzunar si ii cade in canal, deci faza asta a fost monumentala pentru ca am vazut-o mai multi cum s-a dus agonizant si cade in canal, am murit de ras si ma face si acum sa zambesc.

O alta faza, ma plimbam cu 2 amici cu bicicleta, mergem ce mergem si unul dintre ei avea o problema la bicicleta ca in timpul mersului ii sare roata din fata si cade culcat pe burta.

Ma trimite mama sa iau oua si paine parca si vin cu ele praf pentru ca pe drum nu stiu cum cad direct pe punga, du-te si fa alt drum pana la ele.

O alta faza incredibila a fost cand jucam tenis si noi jucam cu fileu, adica legam o sfoara la 2 porti paralele care stateau fata-n fata ca sa putem juca pe strada, treceau niste biciclisti, unii vad fileul si lasa capul in jos, iar ultimul intra direct cu fruntea in el, cade direct pe spate, incercam sa ne abtinem sa nu radem dar nu aveai cum, a mai fost o faza tot cu fileul, de data asta era mai sus legat si trece un taxiu cu viteza si il agata cu antena si i se duce antena in parbriz, cred ca i s-a spart parbrizul atunci ca s-a auzit urat )))) noi ce vina aveam ca sunt aia chiori.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inca sunt tanar, deci...

Am plecat o data prin primele zile la job, cu 2 perechi diferite de incaltaminte. Imi era asa de somn sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate momentele când colindam ma făceau super fericit, ma simțeam spiritual la un nivel foarte superior și misterios, simțeam ceva spiritual nu pot descrie în cuvinte dar acum nici măcar 2% nu mai trăiesc acele clipe de nedescris, antologice. Ma bucuram și la o saloana primita sau o felie de cozonac, acum și dacă as avea 1 milion de euro nu as putea fi ca atunci, când ești copil parca simți viata, o trăiești cu toată intensitatea, cu cat devii mai matur, cu atât prețuiești mai puțin lucrurile mărunte, era un farmec divin aparte.

| Cristina12387 explică (pentru anonim_4396):

Ne strica societatea. Imi place melodia asta https://www.youtube.com/watch?v=OUZeDOaheUE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristina12387):

Not bad. happy

| Cristina12387 explică (pentru anonim_4396):

Si mie imi placea sa merg cu colindul cand eram mica. Mergeam la vecinii de scara a blocului. Multi ne asteptau pentru ca doar pe noi ne primeau. Aveam si cativa vecini care ne invitau sa le cantam in casa langa brad. Unii copii ziceau ca e ciudat, dar mie imi placea. Singura problema era ca ne luau pe nepregatite si ne cereau sa le cantam mai multe colinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristina12387):

Cred ca tu erai baza din colindători, 'cea mai buna voce' si cel mai fotogenic copilhee hee
Ai un name NICE.
Eu regret ca am îmbătrânit și nu mai pot merge la vârsta asta cu colindul, era o chestie ce ma făcea sa ma simt divin, desi vocea era run for your LIFE mie îmi plăcea, ma simțeam bine, acum o rămas doar o amintire pe care nu o voi uita niciodată, au fost cele mai bestiale momente ale mele pe lângă fotbalul practicat la unele echipe sad

| Cristina12387 explică (pentru anonim_4396):

Am niste filmari de atunci. Eram cea mai afoana dintre toti, dar nu-mi dadeam seama. laughing Important era ca ma simteam bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristina12387):

Ești norocoasa sad eu nu am niciuna.
Câți ani ai dacă nu s prea indiscret? happy
Ai un nume foarte frumos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi înainte. Tot atât happy
Ești o persoana nicehee hee
See ya around ralucutza happy have a nice day.