| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra fumatului in locurile publice?

Răspuns Câştigător
| maria_5001 a răspuns:

Contra...Asta ne transforma pe toti in fumatori pasiv care face mai mult rau

40 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Contra, pentru ca poate dauna celor din jurul tau care nu vor sa fie si ei dependenti de tigari!happy

| abis a răspuns:

Parerea mea este ca cei care doresc sa fumeze trebuie sa fie liberi sa o faca, atat timp cat nu-i obliga pe nefumatori sa le inhaleze fumul. Indiferent daca se afla intr-un spatiu public sau privat.

| marry a răspuns:

Contra...nu conteaza daca e loc public sa nutongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pro amenajarii spatiilor destinate fumatorilor in fiecare local

| Ruxy a răspuns:

Contra. Nu mi se pare normal ca nefumatorii sa fie nevoiti sa inhaleze fumul de tigara. Si vreau sa spun ca si eu am fumat, de fapt m-am prostit, cam un am, dar niciodata in locuri publice.

| www a răspuns:

Pro.

| danutza a răspuns:

Contraaaaaaaaaaaaaa!
Spune nu fumatului!
Tutunul dauneaza grav sanatatzi!

| Ruxy a răspuns:

An*, scuze

| viki a răspuns:

Contra, pentru ca daca ma aflu pe acolo si miros fumul ala de tigara, imi vine sa vomit.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra! Cu toate ca sunt fumator.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Contra, tutunul dauneaza grav sanatatii! Nu poti obliga pe cei care nu fumeaza sa inhaleze fumul de la tigarile fumatorilor...

| NewFolder a răspuns:

Contra.thumbs down

| SweetCandy a răspuns:

Contra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pro cu condiția să fie ceva amenajat chiar dacă este într-un loc public. Nu trebuie să îngrădim această "plăcere și viciu" care îl idolarizează.
Pa, pa.

cami
| cami a răspuns:

Nu fumez, dar sunt pro. Odata si odata voi deveni si eu fumatoare.

| Swabia a răspuns:

Contra! Imi lacrimeaza ochii de la fumul de tutun, plus ca apoi imi mai si miroase parul urat! happy

| margaritar a răspuns:

Contra! Spune nu tutunului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra.

| DoomNEzeu a răspuns:

Contra, dublu contra x 10 big grin

| Ben. a răspuns:

fara fumat!

| lia a răspuns:

Am fumat timp de doi ani de zile, stiu cat de greu este sa te abtii. Sunt pro!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra

| dudu_4306 a răspuns:

In locurile publice pot fi si copii! Deci nu!

| Pho3nix a răspuns:

Contra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra, cu toate ca sunt fumatoare, sau eram, de 10 zile sunt in perioada de abstinenta.

| cLaudYu a răspuns:

Contra...

| sh0w a răspuns:

Fumatului de ce?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@sh0w De iarba presupunhee hee ...eu sunt pro, dar trebuie sa fie o solutie care sa impace si nefumatorii. Chestia e ca un negustor ar face localul mai degraba pentru fumatori decat pentru nefumatori. De ce? Vezi nefumatori in spatiile pentru fumatori, dar invers interdictia devine o problema. Trebuie sa se gaseasca un alt leac pentru fumat daca e sa convinga populatia. Campaniile de pana acum nu sunt asa eficiente.
Si acum, daca societatea a acceptat drogul si am cazut in ispita, va trebui sa ne suporte asa...Pt fumat in locuri publice a aparut tigara electronica dar unora nu le place...mai are de evoluat un pic si va fi okwinking

| sh0w a răspuns:

@crista. fumatul de ce?laughing)

auran
| auran a răspuns:

Contra, in special in restaurante, locuri de joaca, parcuri...sa se creeze locuri speciale pentru acesti - o cabina cu cos de evacuare...