| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra fumatului in locurile publice?

Răspuns Câştigător
| maria_5001 a răspuns:

Contra...Asta ne transforma pe toti in fumatori pasiv care face mai mult rau

40 răspunsuri:
| iulyana a răspuns:

Contra happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Contra!winking

| JustMeFlory a răspuns:

Contra! De ce sa fiu nevoita sa suport fumul altuiaa?

| mariobros a răspuns:

Fost fumator (mandru de asta), contra, si nu fumatului. este o irosire de mijloace banesti si materiale inutila. doua articole extrem de bine alcatuite, Vali Barbulescu si Razvan Exarhu in rolurile principale, merita citite:
http://www.adevarul.ro/articole/cum-m-am-lasat-de-fumat.html
http://www.adevarul.ro/......nefic.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra

| alexdad16 a răspuns:

Contra fumatului,=unde!

| Razvan_9009 a răspuns:

PRO cei din jurul tau trebuie sa te accepte si cu defectele tale si cine are vointa se lasa cine nu nu totul depinde numai de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra fumatului si nu numai in locuri publice ci sa nu se mai fumeze deloc.

| Gregory a răspuns:

Salut! Eu zic ca depinde de capacitatea si de locul public respectiv. Sunt nefumator, dar nu vreau sa-i discriminez pe cei care fac acest lucru. Insa totusi ar trebui sa se gandeasca la faptul ca isi fac mult rau pe aceasta cale, si in plus mai si platesc pentru acest lucru. In concluzie eu zic ca ar trebui amenajate niste spatii foarte sigure unde cei nefumatori sa nu fie afectati. Din pacate in locurile nu exista amenajarii s-a demonstrat ca persoanele nefumatoare sunt cele mai afectate pentru ca ele ingereaza cea mai mare cantitate de noxe emise de tigari, lucru care este foarte logic daca stam sa ne gandim bine. Asa ca oamenii buni ganditi-va bine la sanatatea voastra!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra desigur! "Fumatul dauneaza grav sanatatii dumneavoastra si acelor din jur" cum se scrie pe cutiile de tigari!