| anonim_4396 a întrebat:

Rasa de caine lup este buna pentru apartament?

Răspuns Câştigător
| Purgatoriu a răspuns:

Um... Sa clarificam asta caine lup= ciobanesc german. Ii poti creste in apartament dar necesita multa ingrijira. Lasa par, trebuie plimbati des fiind un caine destul de mare. Sunt foarte, foarte inteligenti si de regula nu sunt agresivi. Sa nu-i bati si sunt destule chestii pe net care-ti spun lucruri despre agresivitatea lor. Nu ma pricep la asta pentru ca nu am avut vreodata astfel de probleme. Trebuie sa socializeze de la o varsta frageda deoarece altfel vor ramane salbatici si e un pic cam aiurea straight face...

3 răspunsuri:
| Prietenoasa a răspuns:

Daca il ei de cand e pui nu o sa fie chiar asa de periculos [cred]. Deci s-ar putea.

| Purgatoriu a răspuns (pentru Prietenoasa):

Nu raspunde daca habar n-ai despre ce este vorba.

| W3R4 a răspuns:

NU,deoarece este un câine foarte activ şi energic,iar dacă stai intr-un apartament,îţi va face ravagii,maiales dacă pleci şi îl laşi singur.
Are nevoie de spaţiu,şi nu cred că vei sta toată ziua cu el afară, nu? De aceea e mult mai potrivit pentru o curte, unde poate lătra şi alerga în voie.
Dacă totuşi vrei un căţel în partament, la fel de jucăuş ca unul lup, poţi să alegi un corgi. http://my2fun.com/wp-content/uploads/2013/04/Pembroke-Welsh-Corgi-14.jpg